KNF ustanowiła kuratora w Krakowskim Banku Spółdzielczym

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zdecydowała o ustanowieniu z dniem 1 marca 2021 r. kuratora w Krakowskim Banku Spółdzielczym oraz powierzyła pełnienie tej funkcji Elżbiecie Staniszewskiej-Antoniak. Celem zastosowania środka nadzorczego jest poprawa sytuacji ekonomiczno-finansowej banku.

KNF, krakowski, bank, spółdzielczy, kurator,

KNF ustanowiła kuratora w Krakowskim Banku Spółdzielczym

– Celem zastosowania środka nadzorczego w postaci ustanowienia kuratora jest poprawa sytuacji ekonomiczno-finansowej Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Kurator ma zapewnić jednocześnie efektywny przepływ informacji między Krakowskim Bankiem Spółdzielczym a Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego oraz stworzyć możliwość bieżącego monitorowania podejmowanych w Krakowskim Banku Spółdzielczym działań – czytamy w komunikacie.

Kurator ustanowiony w Krakowskim Banku Spółdzielczym nie jest organem banku, a jego działalność nie ogranicza uprawnień organów statutowych. Kurator może brać udział we wszystkich posiedzeniach organów banku. Ustanowienie kuratora pozostanie bez wpływu na świadczenie przez Krakowski Bank Spółdzielczy usług na rzecz jego klientów.

Krakowski Bank Spółdzielczy jest, zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej, największym bankiem spółdzielczym w kraju. Prowadzi działalność na terenie województwa małopolskiego, śląskiego, opolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, poprzez sieć 68 własnych placówek. Został założony w 1898 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR