PARTNER SERWISU
wwqiawdj

Kolejny fundusz skrócił pozycję na Mabionie

Omawiane walory:

Nationale-Nederlanden sprzedał część akcji Mabionu i ma mniej niż 5 proc. głosów na WZ. W połowie czerwca podobny ruch wykonał Generali OFE.

mabion,novavax,szczepionka,2021

(Fot. mat. prasowe)

25 czerwca Nationale-Nederlanden OFE sprzedał pakiet 50 tys. akcji Mabionu i zmniejszył zaangażowanie w kapitale zakładowym z 5,73 proc. do 5,42 proc. Z kolei udział funduszu w głosach na WZ spadł z 5,22 proc. do 4,94 proc. Zaraportowana transakcja jest symboliczna, ale warto przypomnieć, że jeszcze na początku maja Nationale-Nederlanden OFE miał nieco ponad 9 proc. akcji łódzkiej spółki.

Nationale-Nederlanden to kolejny fundusz, który zmniejszył pozycję na Mabionie. W połowie czerwca podobny ruch wykonał Generali OFE. To nie jedyne ruchy na akcjach z udziałem dużych inwestorów i insiderów. W czerwcu akcje Mabionu kupowali Adam Pietruszkiewicz i Krzysztof Kaczmarczyk. Członek zarządu zainwestował 95 tys. zł, a prezes ok. 115 tys. zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >>> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

Na podobny temat



Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat