Kruk otwiera VI program publicznych emisji obligacji. Zapisy na pierwszą serię ruszają 12 sierpnia

Omawiane walory:

Największa firma windykacyjna w Polsce wraca na rynek z publiczną ofertą obligacji. Zapisy na papiery z oprocentowaniem WIBOR 3M plus marża 3,5 pkt proc. rozpoczną się 12 sierpnia i potrwają do 29 sierpnia br.

W ramach pierwszej emisji VI programu Kruk oferuje 250 tys. 5-letnich obligacji. Termin wykupu przypada na 2 września 2024 r. Cena emisyjna i wartość nominalna jednego waloru wynosi 100 zł, a łączna wartość nominalna oferty opiewa na 25 mln zł. Kruk oferuje obligacje z oprocentowaniem zmiennym opartym o WIBOR 3M plus marżę 3,5 pkt proc. Szacowane oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym wynosi 5,22 proc. w skali roku.

– Wracamy na rynek z pierwszą emisją obligacji publicznych w ramach nowego prospektu. Planujemy pozyskać 25 mln zł, które przeznaczymy na dalszy rozwój Kruka. W ostatnich miesiącach najwięcej zainwestowaliśmy w Polsce i Rumunii, czyli na rynkach, na których jesteśmy obecni najdłużej. Dobra sytuacja gospodarcza w tych krajach i silne spłaty pozwalają nam myśleć o kolejnych inwestycjach na tych rynkach. Oczywiście równocześnie kontynuujemy prace nad poprawą efektywności we Włoszech i w Hiszpanii – powiedział prezes Piotr Krupa.

Ofertę przeprowadzi konsorcjum dystrybucyjne: Dom Maklerski BDM, Ipopema Securities, Noble Securities, Copernicus Securities, Dom Maklerski BOŚ oraz Michael/Ström Dom Maklerski.

>> Forza Kruk – omówienie sprawozdania finansowego po I kw. 2019 r.

5 lipca Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła VI Program Emisji Obligacji Publicznych spółki Kruk. Na jego podstawie wrocławska firma może do lipca 2020 roku pozyskać maksymalnie do 700 mln zł.

Na początku sierpnia Kruk podjął decyzję w sprawie emisji 250 tys.obligacji serii AJ1 o łącznej wartości nominalnej do 25 mln zł, z terminem wykupu przypadającym na 2 września 2024 r., w ramach VI Programu Emisji Obligacji Publicznych.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,16 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR