Kruk przejmie od GetBacku portfel wierzytelności w Rumunii za ok. 37,4 mln zł

Omawiane walory: ,

InvestCapital LTD - jednostka zależna Kruka - przejmuje od Getback Recovery S.R.L. z Rumunii portfel niezabezpieczonych wierzytelności za cenę 41,2 mln RON (ok. 37,4 mln zł).

kruk, getback, windykacja, porfel

InvestCapital LTD nabędzie od Getback Recovery S.R.L. z Rumunii portfel wierzytelności za ok. 37,4 mln zł

– Zarząd Kruk informuje, iż na dzień 16 października 2019 roku zostały spełnione wszystkie warunki, w tym warunek wyrażenia zgody przez nadzorcę sądowego wyznaczonego w przyspieszonym postępowaniu układowym spółki GetBack w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie oraz zapłata ceny na warunkach wynikających z umowy. Informacja o nakładach opublikowana raportem bieżącym nr 39/2019 uwzględniała nakłady z ww. umowy – czytamy w komunikacie.

Na początku czerwca br. InvestCapital LTD, oraz Getback Recovery S.R.L. z Rumunii zawarły umowę cesji wierzytelności, której przedmiotem jest nabycie portfela niezabezpieczonych wierzytelności za cenę 41,2 mln RON (ok. 37,4 mln zł).

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,16 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR