Kruk szykuje publiczną ofertę obligacji wartych 25 mln zł

Omawiane walory:

Największa polska firma windykacyjna wkrótce ruszy z kolejną publiczną emisją obligacji. Kruk zaoferuje 5-letnie papiery dłużne z oprocentowaniem WIBOR 3M plus 3,5 p.p. marży.

Piotr Krupa, prezes Kruk SA.

Kruk uchwalił emisję obligacji o wartości do 25 mln zł. To będzie druga okazja do zainwestowania w spółkę windykacyjną w ramach programu wartego 0,5 mld zł, ważnego do 16 kwietnia br. W pierwszej ofercie (z listopada 2018 r.) Kruk uplasował papiery z identycznym oprocentowaniem warte 30 mln zł. Warto dodać, że ubiegłoroczna emisja miała wymiar szczególny, bo była pierwszym testem spółki z branży windykacyjnej na rynku pierwotnym od wybuchu afery GetBack. Mimo niepewnej sytuacji na rynku, oferta zakończyła się 9-proc. redukcją zapisów. Seria AG1 trafiła do portfeli ponad 370 inwestorów.

Kruk podał, że obligacje oferowane będą po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej, która wyniesie 100 zł. Poprzednim razem minimalny próg inwestycji (minimalnego zapisu) ustalono na 5.000 zł. Docelowo papiery serii AG2 mają trafić do obrotu na Catalyst.

– Obligacje będą przedmiotem ubiegania się przez emitenta o ich wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie SA – czytamy w komunikacie.

Poprzednia seria AG1 jest już notowana na Catalyst pod symbolem KRU1123. Aktualnie papiery wyceniane są na 100,08 proc. wartości nominalnej, co daje blisko 5,2 proc. rentowności brutto.

Notowania serii KRU1123 na Catalyst. Źródło: GPW.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Spółka wykupi obligacje serii AG2 6 lutego 2024 r., przy czym emitent będzie miał prawo wcześniejszego wykupu części lub całości subskrybowanych obligacji na własne żądanie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR