Kruk uruchamia nowy program emisji obligacji. We wrześniu zaoferuje papiery za 25 mln zł

Omawiane walory:

Kruk jeszcze w tym miesiącu ruszy z emisją obligacji serii AK1. Będzie to pierwsza oferta w ramach VII programu emisji obligacji publicznych.

kruk,obligacje, emisja,

Kruk uruchamia nowy program emisji obligacji. We wrześniu zaoferuje papiery za 25 mln zł

Pod koniec sierpnia KNF zatwierdziła prospekt emisyjny obligacji Kruka o łącznej wartości nominalnej do 700 mln zł. Dziś spółka ogłosiła, że w ramach pierwszej emisji zaoferuje inwestorom indywidualnym papiery za 25 mln zł. Seria AK1 docelowo ma trafić do obrotu na Catalyst.

Cena emisyjna jednej obligacji wynosi 100 zł. Pozostałe parametry emisji są już nieco inne niż zazwyczaj. Największą zmianą jest stałe oprocentowanie. Dotychczas spółka oferowała papiery z kuponem zmiennym, tj. opartym o stawkę WIBOR 3M plus określoną marżę. We wrześniowej ofercie Kruk proponuje obligacje z oprocentowaniem stałym 4,8 pkt proc. w skali roku. Spółka wykupi obligacje serii AK1 25 września 2025 r.

Przypomnijmy, że poprzednia emisja Kruka miała miejsce w marcu br., ale ostatecznie nie doszła do skutku z uwagi na zawirowania wywołane przez pandemię. Kruk oferował wówczas inwestorom indywidualnym 5-letnie papiery z oprocentowaniem 3,5 p.p. plus WIBOR 3M.

– Mamy zatwierdzony prospekt i zielone światło na emisję. Dostajemy sygnały z rynku, że wielu inwestorów chce zainwestować w Kruka, dlatego nie wykluczmy emisji w najbliższej przyszłości – mówił na środowym czacie inwestorskim w StockWatch.pl Piotr Krupa, prezes Kruka.

>> Kosztowa poduszka – omówienie sprawozdania finansowego Kruka po II kw. 2020 r.

Kruk jest świeżo po publikacji wyników. W II kwartale spółka odnotowała blisko 43 mln zł zysku netto, niemal 60 mln zł zysku operacyjnego, przy przychodach przekraczających ćwierć miliarda złotych. Wyniki na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat w ujęciu r/r spadły, co nie jest żadną niespodzianką, ponieważ w międzyczasie w rynek uderzyła pandemia koronawirusa. Niespodzianką jest natomiast skala hamowania. Rezultaty branżowego lidera okazały się dużo lepsze od oczekiwań rynkowych ekspertów. Konsensus PAP zakładał zysk netto na poziomie nieco ponad 4 mln zł, EBIT w okolicach 32 mln zł, a przychody na poziomie 225 mln zł.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. W czwartek na zamknięciu sesji za jeden walor płacono 149,70 zł. Przy tym kursie Kruk jest wyceniany na ponad 2,83 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR