StockWatch.pl

Kruk zwiększył finansowanie dostępne z mBanku o 40 mln zł do 140 mln zł

Omawiane walory:

Kruk podpisał aneks do umowy kredytowej z mBankiem, który zwiększa kwotę dostępnego finansowania o 40 mln zł do 140 mln zł łącznie. Obecna umowa z bankiem obowiązuje do 2023 roku.

– W ostatnich tygodniach potwierdziliśmy zdolność Kruka do pozyskania zewnętrznego finansowania w formie emisji obligacji na rynku prywatnym i publicznym. Dodatkowe finansowanie bankowe to kolejny duży sukces. Doceniamy zaufanie, którym obdarzają nas nasi obecni partnerzy biznesowi. To także ważny sygnał dla naszych obecnych akcjonariuszy, że dalsza ekspansja Kruka może być finansowana na bazie obecnego modelu opartego o reinwestycje, kredyty bankowe oraz emisję obligacji – powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

W październiku br. Kruk przeprowadził prywatną emisję obligacji wśród inwestorów instytucjonalnych o wartości 35 mln zł. W listopadzie inwestorzy indywidualni nabyli obligacje spółki na rynku publicznym – wartość oferty wyniosła 30 mln zł. Łączna wartość wszystkich dostępnych linii kredytowych grupy przekracza obecnie 1,7 mld zł.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR