Kurs akcji PA Nova rośnie po rekomendacji z wyższą ceną docelową

Omawiane walory:

Analitycy DM BDM podnieśli cenę docelową PA Nova do 37,50 zł za akcję z 34,60 zł i utrzymali rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 18 maja.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 25 zł. We wtorek przed południem akcje PA Nova drożeją o 4,5 proc. do 27,18 zł.

– Bieżące poziomy cenowe akcji PA Nova uznajemy za interesującą propozycję inwestycyjną z sektora deweloperskiego. W obecnej rekomendacji wskazujemy przede wszystkim na oczekiwaną atrakcyjną ścieżkę wynikową, która powinna być istotnie zauważalna już od III kw. 2017 (po oczyszczeniu o zdarzenia jednorazowe z II kw. 2016). W perspektywie całego roku liczymy na zwiększenie EBITDA grupy do 57-58 mln zł oraz wypracowanie niemal 35 mln zł zysku netto. Pozytywnie podchodzimy także do perspektyw na 2018. Głównym czynnikiem prowzrostowym powinien być obszar budowlany, w którym backlog szacujemy na ok. 180 mln zł – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że w 2017 r. spółka odnotuje 35 mln zł zysku netto przy 254,2 mln zł przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT panova, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Krajobraz rynku obligacji korporacyjnych Catalyst po I półroczu 2018 r.

  Pierwsze półrocze 2018 r. było okresem pełnym wyzwań dla polskiego rynku obligacji korporacyjnych. Afera GetBack nadszarpnęła zaufanie inwestorów i negatywnie wpłynęła na postrzeganie wiarygodności pozostałych emitentów. Mimo to, spadki na rynku akcji oraz otoczenie niskich stóp procentowych nadal przyciągają inwestorów do rynku Catalyst, a jego całkowita wartość wzrosła w porównaniu z końcem poprzedniego roku.

 • WIG20 traci ważny bastion, mocne spadki na KGHM i Briju

  Korekta na GPW wróciła ze zdwojoną siłą. WIG20 traci ponad 1,6 proc. i z impetem spada poniżej arcyważnej zapory 2.200 pkt. Na szerokim rynku tematem numer jeden są spekulacje dotyczące przyczyn dramatycznej wyprzedaży akcji Briju.

 • 7 wzrostowych spółek w najnowszych rekomendacjach

  Mimo napiętej sytuacji, rok 2016 był bardzo dobry dla uważnych inwestorów giełdowych. Sprzyjająca koniunktura podpompowała zyski w przemyśle, handlu i budowlance, co przełożyło się na wysokie zyski na akcjach. StockWatch.pl sprawdził, które spółki zdaniem maklerów utrzymają tempo wzrostu w kolejnych kwartałach.

 • 9 spółek wyróżnionych przez maklerów za dobre wyniki

  Z racji mizernych wyników za II kwartał, na rynek trafiła skąpa liczba nowych rekomendacji z zaleceniem kupuj. Za to bez wyjątku ciekawych, a dodatkowo zakładających w większości wypadków przynajmniej 20-proc. potencjał wzrostu notowań.

 • Jest rekomendacja dla P.A. Nova z wyceną 31,84 zł za akcję

  Analitycy DM BDM na fali zdobywanych nowych kontraktów podwyższyli wycenę dla akcji P.A. Nova i widzą 18 proc. potencjał względem kursu giełdowego. Prognozują wzrost zysków, a w ślad za tym i dywidendy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR