Laser-Med sfinalizował połączenie ze studiem deweloperskim gier One More Level

Omawiane walory: ,

Laser-Med (obecnie One More Level) sfinalizowała połączenie z One More Level - podmiotem działającym w branży gier komputerowych - i zmieniła nazwę.

(Fot. One More Level)

– Połączenie nastąpiło w trybie art. 492 § 1 pkt 1) k.s.h. tj. poprzez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej One More Level SA w zamian za nowo emitowane akcje serii B, które spółka przejmująca Laser-Med SA wyda akcjonariuszom spółki przejmowanej – na zasadach określonych w planie połączenia Laser-Med SA oraz One More Level SA uzgodnionym w dniu 28 września 2017 r. i zgodnie z uchwałami walnego zgromadzenia Laser-Med SA oraz walnego zgromadzenia One More Level SA z dnia 24 stycznia 2018 r. Dzięki połączeniu spółka będzie mogła realizować przyjęty plan rozwoju oraz efektywnie wykorzystać obecność na rynku publicznym – czytamy w komunikacie.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że udało nam się sfinalizować cały proces połączenia spółek Laser-Med SA oraz One More Level SA. Od teraz rozpoczyna się nowy etap w historii spółki, w który wchodzimy z nowym przedmiotem działalności oraz ze zmienioną strategią rozwoju. Chcemy jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie rynek kapitałowy stwarza technologicznym spółkom, a do takich należy zaliczyć One More Level SA. Mamy przed sobą bardzo dobre perspektywy wzrostu, związane przede wszystkim z najważniejszą produkcją, jaką jest gra ‚God’s Trigger‚, której wydawcą jest firma Techland. Wierzymy, że dzięki prowadzonym działaniom prorozwojowym będziemy mogli konsekwentnie budować wartość spółki i osiągać coraz lepsze wyniki finansowe – powiedział prezes One More Level January Ciszewski, cytowany w materiale.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Najważniejszym celem przeprowadzonego połączenia jest stworzenie rozpoznawalnego podmiotu działającego w branży gier komputerowych i notowanego na rynku publicznym. One More Level to producent gry „God’s Trigger”, której wydawcą jest firma Techland. Gra została zaprezentowana w sierpniu 2017 r. podczas branżowych targów Gamescom i otrzymała bardzo dobre recenzje oraz nagrodę w kategorii: Best Puzzle/Skill Game, a także była nominowana w kategorii: Gamescom award for best booth. Produkcja ta będzie dostępna na platformach PC, PS4 oraz Xbox One.

One More Level otrzyma również dofinansowanie w wysokości 1,9 mln zł w ramach konkursu GameINN organizowanego przez NCBiR. Złożony przez One More Level wniosek o dotację na realizację projektu o nazwie „Symulator warunków panujących na Marsie jako narzędzie dydaktyczne oraz deweloperskie” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 1.2, prowadzonego przez NCBiR – GameINN, został oceniony pozytywnie i zakwalifikowany do dofinansowania. Całkowita wartość kosztów kwalifikowanych tego projektu wynosi ponad 3.026 tys. zł, a kwota rekomendowanej dotacji sięga 1.901 tys. zł i jest równa kwocie wnioskowanej przez One More Level.

22 maja 2017 r. Laser-Med podpisał list intencyjny w sprawie połączenia z podmiotem z branży gier komputerowych – One More Level.

One More Level SA (poprzednio Laser-Med SA) zadebiutowała na rynku NewConnect w sierpniu 2012 roku. Spółka jest studiem game developerskim oraz certyfikowanym wydawcą na platformy Xbox One, PS4, PSVITA, Nintendo oraz Steam.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR