StockWatch.pl

LiveChat Software pozyskał w lipcu 206 klientów. To najniższy miesięczny wynik od grudnia 2014 r.

Omawiane walory:

LiveChat Software ma 25.097 klientów korzystających z płatnej wersji produktu LiveChat, co oznacza wzrost o 19,4 proc. r/r. W lipcu liczba klientów wzrosła o 206 firm netto, co jest najsłabszym wynikiem od czterech lat.

(Fot. spółka)

LiveChat Software zyskuje kolejnych klientów, ale jest to tempo dalekie od tego, którego spodziewał się prezes spółki Mariusz Ciepły. Jeszcze w październiku zeszłego roku prezes zapowiadał, że spółka chce pozyskiwać 1 tys. klientów miesięcznie.

Mimo, że spółka przekroczyła w lipcu liczbę 25 tys. klientów korzystających z płatnej wersji produktu LiveChat, to miesięczny przyrost wygląda coraz gorzej. W lipcu br. grono klientów powiększyło się o 206 firm netto. Jest to jednak najniższy wynik od grudnia 2014 roku. Wtedy spółka zanotowała przyrost 126 klientów.

Miesięczne liczby pozyskanych klientów. Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych spółki.
Kliknij, aby powiększyć.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

LiveChat Software intensywnie rozwija się na rynku globalnym. Oprócz projektów dotyczących flagowej aplikacji, zespół kontynuuje prace nad dodatkowymi rozwiązaniami: platformą do tworzenia chatbotów – BotEngine (z którego korzystają już m.in. Velux, Boston University czy Kayak) oraz narzędziem do tworzenia baz wiedzy – KnowledgeBase.

– Wśród klientów spółki są m.in. uczelnie, urzędy, kluby sportowe oraz przedsiębiorstwa ze wszystkich branż, przy czym najwięcej jest firm z: IT, edukacji, sprzedaży detalicznej, rozrywki i marketingu – czytamy w komunikacie.

Wrocławska firma jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu „live chat dla biznesu”. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2014 r. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom LiveChat Software

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Livechat, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR