Lokum Deweloper rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 rok

Omawiane walory:

Zarząd Lokum Deweloper zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie całości zysku wypracowanego przez spółkę w 2019 roku na kapitał zapasowy.

lokum, deweloper, dywidenda, budownictwo,

Lokum Deweloper rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 rok

– Zarząd zawnioskował, aby całość zysku netto wypracowana przez spółkę w 2019 r., w łącznej kwocie 39.526.890,19 zł […] została przeznaczona na kapitał zapasowy spółki – czytamy w komunikacie.

Powyższa rekomendacja uzasadniona jest aktualną sytuacją związaną z pandemią wirusa SARS-CoV-2, która negatywnie wpływa na sytuację gospodarczą kraju, a także otoczenie ekonomiczne spółki. Pandemia przyczyni się do utrudnienia realizacji inwestycji deweloperskich, jednak na chwilę obecną dokładne skutki rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 są trudne do przewidzenia.

– Mamy świadomość wyzwań, jakie czekają nas w bieżącym się roku. Nasze działania koncentrować się będą na realizacji już uruchomionych inwestycji oraz przygotowaniu nowych inwestycji na posiadanych gruntach. Zakładamy, że epidemia obniży popyt na mieszkania i spowolni tempo realizacji budów. Będzie to trudny czas dla całej gospodarki. Aby możliwie dobrze przygotować się na te okoliczności, rekomendujemy zatrzymanie całego zysku za 2019 w spółce – napisał prezes Bartosz Kuźniar w liście do akcjonariuszy.

Deweloper mieszkaniowy odnotował 54,74 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 64,32 mln zł zysku rok wcześniej. Z kolei zysk operacyjny wyniósł 80,95 mln zł wobec 96,17 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 83,18 mln zł w porównaniu do 97,57 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 285,86 mln zł w 2019 r. wobec 322,43 mln zł w roku poprzednim. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 39,53 mln zł wobec 38,29 mln zł zysku rok wcześniej.

Lokum Deweloper to deweloper mieszkaniowy z Wrocławia. Od 2014 r. jego obligacje są notowane na rynku Catalyst, natomiast w 2015 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lokum, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR