LPP chce sfinansować budowę centrum logistycznego w Brześciu Kujawskim emisją obligacji

Omawiane walory:

LPP środki z planowanej emisji obligacji o wartości nominalnej do 300 mln zł chce przeznaczyć przede wszystkim na sfinansowanie budowy centrum logistycznego w Brześciu Kujawskim, poinformował ISBnews wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.

LPP, obligacje, emisja, centum, logistyczne

LPP chce przeznaczyć środki z obligacji na finansowanie centrum logistycznego.

– Akcjonariusze podejmą decyzję o emisji obligacji skierowanych do kwalifikowanych inwestorów 13 września i jeżeli się zgodzą, to do końca tego roku powinniśmy uplasować te obligacje – powiedział Lutkiewicz w rozmowie z ISBnews w kuluarach XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– W pierwszej kolejności środki z emisji posłużą nam na sfinansowanie budowy centrum logistycznego w Brześciu Kujawskim i częściowo chcemy uwolnić się od kredytów bankowych. Jest to idealny moment na plasowanie takich obligacji, ale nie mamy teraz w planach dalszych emisji – dodał wiceprezes.

Potwierdził, że w Brześciu Kujawskim trwają obecnie prace projektowe i od stycznia 2020 r. ma ruszyć budowa, a w kolejnym roku wyposażanie w maszyny tak, aby od 2022 r. centrum logistyczne było gotowe do działania.

– Planujemy, że przygotowywany pod e-commerce magazyn na Słowacji rozpocznie wysyłki towarów od nowego roku. Jego działanie obejmie przede wszystkim Czechy i Słowację. Z kolei jeszcze w tym roku uruchomione zostanie Fulfillment Center w Rumunii, które będzie zaopatrywać najbliższych sąsiadów tego kraju – zapowiedział Lutkiewicz.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lpp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR