StockWatch.pl

LPP dostało rekomendację z 12-proc. przebitką

Omawiane walory:

Analitycy DM BDM w raporcie z 2 marca podnieśli wycenę LPP do 6.678,60 zł z 6.381,50 zł wcześniej i podtrzymali zalecenie akumuluj.

W dniu wydania rekomendacji kurs LPP wynosił 5.888,50 zł. We wtorek na otwarciu sesji za jeden walor płacono 5.950 zł, czyli o 12 proc. mniej niż wycena biura.

– Tak jak wskazywaliśmy w rekomendacji z grudnia, oczyszczone wyniki LPP za IV kw. 2016 były znacznie lepsze w ujęciu r/r. Cały czas podtrzymujemy nasze pozytywne nastawienie do spółki. W obecnym raporcie wskazujemy m.in. na oczekiwaną przez nas wzrostową ścieżkę wynikową, która powinna być widoczna od I kw. 2017. Dodatkowo pozytywnie odbieramy wzmocnienie pozycji gotówkowej (dług netto/EBITDA na koniec 2016 roku obniżył się do 0,3x) – czytamy w raporcie.

Czy hossa się kończy? Jak wykorzystać spadki i zarobić na inwestycjach? >>>

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lpp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Rząd chce, by ustawa dot. podatku od sprzedaży detalicznej weszła w życie 1 września

  Rada Ministrów planuje przyjąć nowelizację ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej tak, by regulacje te weszły w życie 1 września br., podano w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu. Według projektu, podatek będzie naliczany za okres od 1 września, jednak obowiązek jego uiszczania może zostać przesunięty - w wypadku złożenia odwołania od wyroku Sądu Unii Europejskiej w sprawie tej daniny.

 • 10 znanych spółek, które sypną groszem na wakacje

  W najbliższych tygodniach kilkadziesiąt spółek z GPW podzieli ubiegłoroczne zyski, a kilkanaście z nich jeszcze przed wakacjami wypłaci gotówkę. StockWatch.pl z czerwcowego kalendarium wybrał 10 ciekawych propozycji, które pomogą sfinansować wymarzony urlop. 

 • GPW przespała wzrosty, rollercoaster na CD Projekcie i ZM Kania

  Wtorkową sesję główne warszawskie indeksy zakończyły blisko poziomów odniesień, co stało w kontrze do poprawy nastrojów obserwowanej na głównych europejskich parkietach oraz na Wall Street. W centrum uwagi znalazły się akcje CD Projektu, CCC i Zakładów Mięsnych Henryk Kania.

 • Orlen i Lotos kontra LPP i CCC, a w tle mocne wzrosty spółek Leszka Czarneckiego

  Niewielkie wzrosty warszawskich indeksów w żaden sposób nie odzwierciedlają tego, jak gorąco dziś jest przy ulicy Książęcej, gdzie m.in. mocne wzrosty spółek paliwowych kamuflują wyprzedaż akcji LPP i prawie trzyletnie minima notowań CCC.

 • Rosną obawy o koniunkturę gospodarczą w Europie, w grze CD Projekt i Grupa Azoty

  Obawy o kondycję gospodarek azjatyckich i europejskich ciążą globalnym rynkom akcji, jednocześnie ciągnąc w dół giełdę w Warszawie. Nastrojów w GPW nie zdołały poprawić nawet dużo lepsze od prognoz dane z Polski. Na tle rynku pozytywnie wyróżniają się akcje CD Projektu i Grupy Azoty.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com