LPP: Nadal chcemy wypłacać dywidendę i chcemy, by była ona większa nominalnie

Omawiane walory:

LPP chce kontynuować wypłacanie dywidendy i liczy, że w ujęciu nominalnym będzie ona wyższa w przyszłym roku niż wypłacona z zysku za 2018 r., wynika z wypowiedzi wiceprezesa Przemysława Lutkiewicza.

LPP, dywidenda, wyższa, nominalnie

(Źródło: Spółka)

– Nadal chcemy wypłacać dywidendę i chcemy, by [przyszłoroczna] była większa nominalnie – powiedział Lutkiewicz podczas konferencji prasowej.

W czerwcu br. akcjonariusze LPP zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 110.065.020 mln zł z zysku za 2018 r., co oznacza wypłatę w wysokości 60 zł na akcję. Rok wcześniej na dywidendę przeznaczono 73,34 mln zł z zysku za 2017 rok, co dało wypłatę w wysokości 40 zł na akcję.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 8 046,76 mln zł w 2018 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 8,05 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lpp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR