LPP planuje sprzedać w ABB akcje własne. Kurs akcji spada

Omawiane walory:

Odzieżowy gigant planuje sprzedać w trybie budowania przyspieszonej księgi popytu 17.099 akcji własnych, które stanowią 0,97 proc. kapitału zakładowego i uprawniają do 0,55 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Rynkowa wycena pakietu to ok. 118 mln zł. W środę rano kurs akcji LPP spada o kilka procent.

lpp,akcje,abb

(Fot. spółka)

LPP zawarło z Trigon DM umowę pośrednictwa. Spółka zastrzegła sobie możliwość zmiany warunków procedury ABB, w tym jej odwołania lub zakończenia, zmiany terminu realizacji lub zmiany liczby akcji.

– Oferty nabycia akcji sprzedawanych zostaną skierowane do inwestorów, wybranych przez Trigon do uczestnictwa w procedurze ABB, w sposób nie wymagających sporządzenia oraz zatwierdzenia prospektu Spółki – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku. Informacja o planowanej sprzedaży niewielkiego pakietu w ABB odbiła się na kursie akcji. Około 9:30 notowania LPP spadają o 3,4 proc. do 6.930 zł. Momentami przecena była większa. W porannym dołku za jeden walor spółki płacono 6.831 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o lpp)

 • Nowy koronawirus i podwójny szczyt na WIG20, w grze CD Projekt i LPP

  Nowa odmiana koronawirusa z Wielkiej Brytanii nie tylko na powrót zamyka Europę, ale też sieje spustoszenie na giełdach. Niebezpiecznie zrobiło się zwłaszcza na wykresie indeksu WIG20, gdzie została wyrysowana formacja podwójnego szczytu. Krótszy giełdowy tydzień też nie pomaga. I jedynie akcjonariusze spółek covidowych mogą się cieszyć.

 • LPP miało blisko ćwierć miliarda złotych zysku netto w III kwartale roku obr. 2020/2021

  LPP odnotowało 246,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. roku obrotowego 2020/2021 (sierpień-październik 2020) wobec 236,39 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • PMI i silne wzrosty na GPW, w grze Tauron, PGE i Allegro

  Mocne grudniowe indeksy PMI, silne wczorajsze wzrosty na Wall Street i nadzieje związane z dzisiejszym posiedzeniem FOMC ciągną główne indeksy w górę. Jest spora szansa, że środową sesję WIG20 zamknie powyżej 2.000 pkt.

 • Szczepionka przeciwko giełdowym spadkom, w grze Polnord i KGHM

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zatwierdzenie przez Wielką Brytanię szczepionki na Covid-19 i perspektywa uchwalenia pakietu pomocowego w USA podziałała na wyobraźnię inwestorów. W centrum uwagi znalazł się KGHM, który rośnie w ślad za drożejącą miedzią, a także spółki Polnord, Cormay i TIM.

 • Szczepionka napędza wzrosty, w centrum uwagi CD Projekt, CCC i Getin Noble Bank Inwestorzy znów grają pod rychłe pojawienie się szczepionki na koronawirusa, która za kilka miesięcy zakończy pandemię. W poniedziałek wszystkie warszawskie indeksy notują ponad 1-proc. wzrosty. Po decyzji o otwarciu galerii handlowych w centrum uwagi znalazły się spółki odzieżowe.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR