StockWatch.pl

Luma Holding wzywa do sprzedaży 6,29 mln akcji Protektora po 4,20 zł za sztukę

Omawiane walory:

Luma Holding ogłosiła wezwanie do sprzedaży 6,296 mln akcji Protektora, stanowiących 33,1 proc. głosów po 4,20 zł za sztukę, podał pośredniczący DM mBank. Tuż przed ogłoszeniem wezwania kurs akcji - przy wysokich obrotach - wzrósł powyżej oferowanej ceny.

Fot. fb/Protektor Spółka Akcyjna

Przyjmowanie zapisów ruszy 26 września i potrwa do 9 października. Przewidywana data transakcji na GPW to 12 października.

Minimalna liczba akcji, po osiągnięciu której Luma Holding zobowiązała się do nabycia akcji w ramach wezwania, wynosi 3,296 mln.

Luma Holding, przez podmiot zależny Luma Investment, posiada łącznie 6,258 mln akcji Protektora, stanowiących 32,9 proc. głosów. Po wezwaniu zamierza osiągnąć łącznie 12,554 mln akcji, stanowiących 66 proc. głosów na WZ spółki.

– Zamiarem wzywającego jest doprowadzenia do ustalenia oraz realizowania w spółce polityki dywidendowej obejmującej co najmniej lata 2018–2023 która zakładać będzie przeznaczanie 100 proc. zysku jednostkowego spółki do podziału na kapitał zapasowy lub rezerwowy spółki. […] W ocenie wzywającego, nieprzeznaczanie co najmniej w zakreślonym okresie zysku spółki na wypłatę dywidendy służyć będzie wzmocnieniu sytuacji finansowej spółki oraz wspomóc może realizację przygotowanej przez zarząd spółki Strategii Rozwoju Spółki na lata 2018-2023 – podano w informacji.

PKO TFI ujawnił się w akcjonariacie

Niezłym wyczuciem czasu wykazał się PKO TFI. Fundusz na 2 dni przed ogłoszeniem wezwania kupił na rynku 64.784 akcji Protektora (0,34 proc.) i przekroczył próg 5 proc. w akcjonariacie. Przed transakcją PKO TFI posiadał 4,91 proc. akcji, a obecnie jego udział wzrósł do 5,25 proc. kapitału zakładowego. W akcjonariacie Protektora większą siłą głosu dysponują jeszcze tylko 4 podmioty: Nationale-Nederlanden OFE (9,77 proc.), Szymula Mariusz (10,49 proc.), Szostak Piotr (10,89 proc.) i Luma Investment (32,9 proc.).

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Protektor jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: jednego w Polsce oraz dwóch w Mołdawii. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT protektor, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR