Majowy wstrząs w Zofiówce zmniejszy tegoroczną produkcję węgla JSW

Omawiane walory:

W wyniku majowego wstrząsu górotworu w ruchu Zofiówka do końca 2018 r. nastąpi obniżenie poziomu produkcji węgla typu 35 w wysokości ok. 500 tys. ton w stosunku do założeń przyjętych w strategii, podała Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW).

Fot. Jastrzębska Spółka Węglowa

– Komisja powołana przez Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach zakończyła prace celem zbadania przyczyn wstrząsu górotworu w ruchu Zofiówka. […] W wyniku przeprowadzonej analizy wniosków i oceny Komisji oraz ich wpływu na osiągane wyniki operacyjne spółka informuje, że do końca 2018 nastąpi obniżenie poziomu produkcji węgla typu 35 w wysokości około 500 tys. ton w stosunku do założeń przyjętych w strategii JSW z uwzględnieniem spółek zależnych GK JSW na lata 2018-2030 – czytamy w komunikacie.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Jednocześnie podjęto działania w celu oszacowania skutków zdarzenia w ruchu Zofiówka na osiągane wyniki operacyjne w kolejnych latach realizowanej strategii.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR