StockWatch.pl

Maklerzy przycięli wyceny akcji CCC, LPP i Vistuli

Omawiane walory: , ,

Analitycy Millennium DM mają neutralne podejście do akcji CCC i LPP, choć wyceniają je poniżej bieżących kursów na GPW. Top-pickiem biura jest Vistula z ceną docelową wyższą o 18 proc. od notowań rynkowych. 

Millennium DM wydał nowy raport dla głównych graczy z sektora modowego. Dla LPP podtrzymano zalecenie neutralnie, ale obniżono cenę docelową z 5.430 zł do 3.858 zł. Podobnie dla CCC ścięto cenę docelową z 172,10 zł do 160 zł, a zalecenie obniżono z akumuluj do neutralnie.

Najwyższe zalecenie inwestycyjne dostała Vistula. Biuro zaleca akumulowanie akcji tej spółki z ceną 3,81 zł. Jednak należy dodać, że poprzednia rekomendacja była jeszcze bardziej optymistyczna – kupuj z ceną docelową 3,94 zł.

– Spółki detaliczne pokazują solidne dynamiki sprzedaży LFL, co powinno być również widoczne w II półroczu, a wpływ silnego USD/PLN na marżę brutto będzie maleć. Sądzimy jednak, że perspektywy poprawy dla spółek detalicznych są już widoczne w wysokich mnożnikach, a dodatkowo dojdzie nowy podatek, który najbardziej dotknie LPP. Naszym top-pickiem w sektorze pozostaje Vistula Group, która w II półroczu będzie miała istotnie niższe koszty marketingu r/r, a sprzedaż cały czas pokazuje wysokie dynamiki. – czytamy w raporcie Millennium DM.

Analitycy prognozują, że w tym roku Vistula pokaże 16,5-proc. wzrost przychodów, do 603 mln zł. Oczekiwany wzrost EBITDA to 12,2 proc. do 66,6 mln zł, a netto o 25,7 proc. do 35,4 mln zł. Zdaniem biura, wzrost zysków w II półroczu będzie zdecydowanie silniejszy niż w I półroczu, dzięki znacznie niższym kosztom marketingu – EBITDA powinna wzrosnąć o 15,9 proc. do 40,3 mln zł, a zysk netto o 29 proc. do 23,3 mln zł. Na 2017 założono 684 mln zł przychodów, 73,1 mln zł wyniku EBITDA i 41,2 mln zł zysku netto. >> Wskaźniki spółek z branży handlu detalicznego sprawdzisz tutaj

W tym roku notowania spółek modowych radzą sobie z różnym szczęściem. Akcje Vistuli zyskały od początku stycznia ponad 10 proc. Na 28-proc. plusie są akcje CCC, co jest najlepszym wynikiem wśród spółek z WIG20. Na przeciwległym biegunie są notowania LPP, które tracą prawie 29 proc. 

wykres

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, lpp, vistula, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR