StockWatch.pl

Maklerzy ścięli cenę docelową akcji Wirtualnej Polski do 60 zł

Omawiane walory:

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP obniżyli rekomendację dla spółki Wirtualna Polska do trzymaj z kupuj i obniżyli cenę docelową do 60 zł z 66 zł, wynika z raportu datowanego na 30 marca.

Rekomendacja została wydana przy cenie 55,8 zł za akcję, zaś w środę na zamknięciu sesji kurs akcji Wirtualnej Polski wynosił 54,90 zł.

– Wirtualna Polska dzięki ekspozycji na dynamicznie rosnący rynek reklamy online i e-commerce, zwiększa swoje przychody, EBITDA i FCF. W związku ze startem kanału TV pod koniec 2016 r. i materializacją się ryzyk, wyniki w 2017 r. będą pod presją kosztów tego segmentu. Spodziewamy się jednak kontynuacji silnego wzrostu biznesu reklamowego i e-commerce, a także pierwszej dywidendy wypłaconej za 2016 r. – czytamy w raporcie.

4-krotny mistrz świata w inwestowaniu w Polsce >>>

Według analityków, Grupa WP zamierza wypłacać dywidendę w wysokości minimum 1 zł na akcję, do 70 proc. zysku netto.

Spodziewamy się, że spółka wypłaci dywidendę za 2016 r. w wysokości 1,30 zł na akcję (stopa dywidendy w wysokości 2,3 proc.) – podano także.

Analitycy spodziewają się, że zysk netto WP wyniesie w tym roku 61 mln zł przy przychodach wynoszących 471 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Wirtualna, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 12 znanych spółek, które warto śledzić w sezonie wyników za II kwartał

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę. Wśród czarnych koni dominują reprezentanci takich branż jak przemysł, finanse, handel czy telekomunikacja.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • D jak dywidendy, L jak Lotos i S jak Selvita

  We wtorek GPW odrabia straty z poprzednich dwóch dni. Pomagają nieco lepsze nastroje na rynkach globalnych. W centrum uwagi znalazły się spółki informujące o dywidendzie, a także Lotos, Selvita i Ursus.

 • Wirtualna Polska rekomenduje wypłatę 1 zł dywidendy na akcję

  Zarząd Wirtualnej Polski zdecydował o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu przeznaczenia maksymalnej kwoty 29,06 mln zł z zysku za 2018 r. i lat ubiegłych na dywidendę, co da wypłatę w wysokości 1 zł na akcję.

 • 14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com