Maklerzy znów obniżyli wycenę akcji Eurocashu

Omawiane walory:

DM BOŚ obniżył wycenę Eurocash do 30 zł, nadal rekomenduje sprzedaj. W piątek akcje spółki tanieją o blisko 2 proc. do 31,39 zł. 

Analitycy DM BOŚ podtrzymali rekomendację sprzedaj dla Eurocash i obniżyli cenę docelową akcji do 30 zł z 32,80 zł wynika z raportu datowanego na 4 maja.

Rekomendacja została wydana przy cenie 32,85 zł za akcję. W piątek o godzinie 10:20 kurs wynosił 31,39 zł po spadku o 1,91 proc. od ostatniego zamknięcia.

– Pomimo udanych przejęć, zyski spółki w 2016 stanęły w miejscu. Pod wpływem rozczarowujących wyników za II połowę ub. roku obniżyliśmy prognozy zysków dla Eurocashu na 2017 i lata następne. Od wydania przez nas fundamentalnej rekomendacji ‚sprzedaj’ kurs akcji spółki notował dwucyfrowe tempo spadku i po korekcie naszych prognoz oraz aktualizacji wyceny porównawczej nadal postrzegamy walory Eurocashu jako drogie – czytamy w raporcie.

>> TMS Brokers opublikował najnowsze wyniki portfeli inwestycyjnych (Asset Management). Zobacz, które zarobiły najwięcej >>>

Analitycy prognozują, że w 2017 r. zysk netto spółki wyniesie 156,3 mln zł przy przychodach na poziomie 23.300,7 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT eurocash, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • DM mBanku zaktualizował rekomendacje dla trzech spółek z sektora handlowego

  DM mBanku w najnowszych raportach analitycznych zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla Dino Polska, EUROCASHu i VRG.

 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Podatkowej wyprzedaży ciąg dalszy, JSW rośnie po wynikach

  Akcje giełdowych detalistów kontynuują spadki wywołane wizją wprowadzenia podatku handlowego. Strach inwestorów dodatkowo potęguje pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych. Jedynym z nielicznych pozytywnych akcentów jest mocny wzrost JSW w reakcji na lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

 • Podatek handlowy wraca, Dino i inni detaliści tanieją na GPW

  Akcje Dino Polska tanieją o 5,7 proc., CCC o 5,1 proc., LPP o 4 proc., a EUROCASH o 4,5 proc. po decyzji Sądu UE, że podatek handlowy w Polsce był zgodny z unijnym prawem. Nastroje na całym rynku są natomiast mieszane, a warszawski parkiet jest jednym ze słabszych w Europie. Dobrze radzą sobie za to spółki paliwowe.

 • 14 tłustych dywidend z kwietniowych rekomendacji

  Lista spółek sygnalizujących gotowość do wypłaty dywidendy rośnie w zawrotnym tempie. W trzy tygodnie na rynek trafiło ponad 30 świeżych rekomendacji. Stopy dywidend wśród najhojniejszych propozycji zbliżają się do 9-10 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR