Maląg: Mikropożyczki będą umarzane bez konieczności składania wniosku

Pożyczki, udzielane mikroprzedsiębiorcom w ramach tzw. tarczy antykryzysowej będą umarzane bez konieczności składania wniosków, poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

maląg, mikropożyczki

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Marlena Maląg.(Fot. twitter/Ministerstwo Rodziny)

Dotychczas przyznano mikroprzedsiębiorcom blisko 1,1 mln pożyczek w łącznej wysokości prawie 5,2 mld zł.

– Pożyczki te mogą być umarzalne […] pod warunkiem, że przez trzy miesiące dana firma prowadzi działalność – powiedziała Maląg podczas konferencji prasowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

– Nie trzeba będzie składać dodatkowych wniosków o umorzenie. To umorzenie będzie następowało z automatu. […] Powiatowe urzędy pracy będą sprawdzały w bazie CEIDG czy dana firma spełniła ten warunek, bo to jest jedyny warunek konieczny, żeby o umorzenie można się starać – wyjaśniła.

Mikropożyczki o wartości do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców to jeden z instrumentów tzw. tarczy antykryzysowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorcy powinni złożyć wniosek o umorzenie mikropożyczki. O automatyczne umarzanie (bez konieczności składania wniosku) apelował Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz.

Maląg poinformowała, że do wczoraj wpłynęło około 1,5 mln wniosków o mikropożyczki. Na terenie kraju zrealizowano dotychczas 69 proc. złożonych wniosków. Rozwiązanie to obowiązuje od 1 kwietnia.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR