Megakumulacja w Synthosie. Do akcjonariuszy trafi w sumie 1,36 mld zł

Omawiane walory:

Synthos rozbił bank. Łącznie akcjonariusze spółki chemicznej otrzymają 1,03 zł na akcję, co oznacza ponad 18-proc. stopę dywidendy.

Tegoroczna dywidenda Synthosu będzie jedną z najwyższych na rynku. Poniedziałkowe walne dało zielone światło na wypłatę dywidendy w wysokości 1,36 mld zł, to jest 1,03 zł na jedną akcję. Należy jednak dodać, że część z tej kwoty już trafiła do kieszeni akcjonariuszy, ponieważ spółka jeszcze w grudniu 2016 roku w ramach zaliczki wypłaciła 0,53 zł na akcję.

Do wypłaty pozostaje jeszcze 0,50 zł na walor. Dzień dywidendy ustalono na 15 maja, a wypłaty 29 maja 2017 roku. Łączna wypłata 1,03 zł daje przy obecnym kursie ponad 18-proc. stopę dywidendy.

– Mając na uwadze fakt, że […] emitent w dniu 28 grudnia 2016 roku wypłacił akcjonariuszom kwotę 701.322.500 zł, to jest 0,53 zł na jedną akcję w ramach zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, zwyczajne walne zgromadzenie postanowiło, że w wyniku rozliczenia wypłaconej zaliczki z kwotą uchwalonej dywidendy, do wypłaty akcjonariuszom pozostanie kwota 661.625.000 zł, to jest kwota 0,50 zł na jedną akcję – czytamy w komunikacie.

Kalendarium dywidend Synthos SA

Informacja o dywidendzie podbiła notowania spółki. W poniedziałek na zamknięciu sesji kurs akcji Synthosu urósł o 1,5 proc. do 5,53 zł. Na przestrzeni półrocza akcje spółki dały zarobić ponad 40 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT synthos, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Klamka zapadła, Synthos znika z GPW

  Akcjonariusze SYNTHOSu zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przywróceniu akcjom spółki formy dokumentu i wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, wynika z podjętych uchwał. 

 • Sołowow ruszył z przymusowym wykupem akcjonariuszy mniejszościowych Synthosu

  Po osiągnięciu przez FTF Galleon i FTF Columbus - podmioty zależne od Michała Sołowowa - ok. 93,9 proc. kapitału zakładowego SYNTHOSu i ok. 93,9 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, FTF Galleon ogłosił przymusowy wykup pozostałych 80,7 mln akcji spółki po 4,93 zł sztuka, poinformowały Dom Maklerski PKO BP oraz Pekao Investment Banking, pośredniczące w wezwaniu.

 • Play, Ailleron, Lubawa i LiveChat awansowały w polskich indeksach

  Po sesji 29 grudnia 2017 r. miejsca w indeksach straciły SYNTHOS, PBG oraz Berling. Ich miejsce zajmą Play, Ailleron, Lubawa i LiveChat.

 • Synthos zniknie z giełdy. Sołowow wkrótce ogłosi przymusowy wykup

  Kontrolowany przez Michała Sołowowa fundusz FTF Galleon dopiął swego. W ramach wezwania skupi blisko 416 mln akcji SYNTHOSu, dzięki czemu przekroczy próg 90 proc. głosów na WZ. Zdjęcie spółki z giełdy, to już tylko kwestia czasu.

 • GPW na plusie dzięki BZ WBK i spółkom surowcowym

  W czwartek, na przekór europejskim parkietom, warszawska giełda rośnie. W górę ciągnie ją BZ WBK oraz surowcowy KGHM i JSW. Całemu rynkowi ciąży natomiast sektor energetyczny. Sytuacja jest jednak płynna i sesja może zamknąć się zarówno wzrostami, jak i spadkami.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR