Mennica Polska ma zamówienie z NBP na monety o wartości ponad 82 mln zł

Omawiane walory:

Mennica Polska otrzymała zamówienie na dostawy monet dla Narodowego Banku Polskiego na 2021 rok o łącznej wartości ponad 82,27 mln zł.

mennica,polska,nbp, monety,akcje,

Mennica Polska ma zamówienie z NBP na monety o wartości ponad 82 mln zł

– Zarząd Mennicy Polskiej informuje, że w wykonaniu zawartej z Narodowym Bankiem Polskim ramowej umowy dostawy monet z dnia 11 lipca 2007 r., 12 października 2020 r. wpłynęło do spółki roczne zbiorcze zamówienie NBP na produkcję i dostawę w roku 2021 monet powszechnego obiegu. Wartość zamówienia opiewa na łączną kwotę 82 271 602,8 zł – czytamy w komunikacie.

Zamówienie określa terminy produkcji oraz dostawy poszczególnych partii zamówionych monet. Płatność z tytułu realizacji zamówienia następować będzie sukcesywnie, w ciągu 14 dni od dostawy przez spółkę do NBP poszczególnych partii zamówionych monet.

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mennica, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR