Mercator Medical chce skupić do 567 tys. akcji własnych po cenie 50 zł/szt.

Omawiane walory:

Mercator Medical ogłosił skup maksymalnie 567 tys. akcji własnych po cenie 50 zł za akcję.

mercator, skup, akcje,

Mercator Medical chce skupić do 567 tys. akcji własnych po cenie 50 zł/szt.

– Przedmiotem niniejszego zaproszenia jest nie więcej niż 567 000 zdematerializowanych akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 1 zł każda, wyemitowanych przez spółkę, zarejestrowanych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych pod kodem ISIN PLMRCTR00015, co stanowi około 5,35 proc. kapitału zakładowego spółki i uprawnia do wykonywania około 3,86 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy w zaproszeniu do składania ofert sprzedaży akcji.

Przyjmowanie ofert sprzedaży zaplanowano na 5-10 czerwca, a przewidywany dzień nabycia akcij i rozliczenia transakcji to 17 czerwca br.

>> Efekt zjedzonego nietoperza – omówienie sprawozdania finansowego Mercator po I kw. 2020 r.

Podmiotem pośredniczącym w skupie akcji jest Trigon Dom Maklerski.

Akcjonariusze Mercator Medical zdecydowali 3 czerwca, że na skup akcji własnych spółka przeznaczy 30,7 mln zł, a ustalone widełki cenowe wyniosły 1-54 zł za walor.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 540 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mercator, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Wzrosty importowane z Chin, mocny JSW i Mercator Medical

  Mocne wzrosty na giełdzie w Chinach nie tylko przesądziły o zielonym otwarciu dzisiejszych sesji w Europie, ale prawdopodobnie również ustawiły nastroje na dalszą cześć tygodnia.

 • Wartość kontraktów Mercator Medical z Australii, USA i UK wzrosła o 264 mln zł

  MERCATOR Medical zawarł nowe umowy handlowe do Australii, USA i Wlk. Brytanii. Wartość kontraktów segmentu produkcyjnego z istotnymi odbiorcami wzrosła łącznie o ponad 264 mln zł. Realizacja tych umów zakończy się w przyszłym roku. Kurs akcji MERCATORa wystrzelił w poniedziałek rano o ponad 10 proc., a za jedną akcję zapłacimy 105 zł.

 • Energetyka szaleje, a reszta rynku czeka na Fed

  Koncerny energetyczne drożeją kolejną sesję. Tym razem wspierane przez raport kwartalny Enei. To jednak za mało, żeby pociągnąć w górę indeksy. Giełda w Warszawie czeka na wyniki posiedzenia Fed... i długi weekend.

 • Roszady w indeksach. Biomed-Lublin i Mercator awansują do mWIG40

  W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 19 czerwca br. Biomed-Lublin i MERCATOR Medical zastąpią Forte oraz Stalprodukt w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15 proc.

 • Korekta na GPW, w grze CCC, Delko i Mercator

  Giełdowe byki nieco odpuściły, przez co światowe giełdy nieco się cofnęły, a w ślad za nimi GPW. Ogólne nastroje wciąż jednak pozostają dobre, więc jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to korekta wzrostów raczej nie będzie głęboka.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR