Mercator Medical miał wstępnie ok. 356 mln zł zysku netto w III kwartale

Omawiane walory:

Producent jednorazowych rękawic medycznych znów rozbił bank. Według wstępnych danych, spółka w III kwartale zarobiła na czysto ponad 356 mln zł. We wtorek akcje Mercatora podrożały o blisko 13 proc. do rekordowych 680 zł.

mercator,wyniki,2020,rekordy

Fabryka Mercatora w Tajlandii (Fot. spółka)

W III kwartale Mercator Medical odnotował ok. 390,7 mln zł wyniku EBITDA i ok. 356,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kwartale 2020 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły nieco ponad 608 mln zł.

– W trzecim kwartale wykorzystywaliśmy dalsze korzystne trendy rynkowe. Liczyliśmy się z wyhamowaniem wzrostu cen rękawic na globalnym rynku i rzeczywiście, doświadczyliśmy tego zjawiska przez część trzeciego kwartału. Jednakże dalszy rozwój sytuacji pandemicznej sprawił, że rynkowe ceny kontynuują wzrosty, co niewątpliwie nas cieszy i pozwala optymistycznie myśleć o dynamice rezultatów w kolejnych okresach – wskazuje Witold Kruszewski, członek zarządu ds. Finansowych w Mercator Medical SA.

mercator

Źródło: Spółka

>> Quo Vadis – omówienie sprawozdania finansowego Mercator Medical po II kw. 2020 r.

Na koniec września spółka zgromadziła ok. 381,4 mln zł gotówki netto (środki pieniężne na rachunkach pomniejszone o zadłużenie finansowe). Na koniec trzeciego kwartału spółka spłaciła przedterminowo wszystkie kredyty inwestycyjne (ponad 75,5 mln zł).

Zarząd zaznaczył, że prezentowane wielkości mają charakter wstępny i szacunkowy. Pełny raport za III kwartał Mercator Medical opublikuje 16 listopada.

Mercator Medical to producent jednorazowych rękawic medycznych. Do spółki należy m.in. zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. We wtorek akcje Mercatora podrożały o blisko 13 proc. do 680 zł. To nowy rekord notowań spółki. Obecnie cała grupa wyceniana jest na 7,2 mld zł, co daje jej 17. miejsce na liście największych firm na GPW. Aktualnie Mercator wyprzedza takie spółki jak mBank, Budimex czy Lotos.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o mercator)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR