Mercator Medical podniósł górny limit ceny w ramach skupu akcji

Omawiane walory:

Akcjonariusze podczas NWZ jednogłośnie poparli wniosek jednego z funduszy, aby ustalić cenę maksymalną skupu akcji własnych na 1.300 zł za sztukę.

Mercator,Medical,buyback,akcje

Mercator Medical podniósł górny limit ceny w ramach skupu akcji

Pierwotnie akcjonariusze Mercatora upoważnili zarząd do buy backu po cenie maksymalnej 54 zł za sztukę, za łącznie 30,7 mln zł. W czerwcu br. inwestorzy złożyli oferty sprzedaży 196,6 tys. walorów po 54 zł (łącznie 10,6 mln zł). Spółka przyjęła je wszystkie. Od tego momentu notowania spółki poszybowały w okolice 600 zł, co uniemożliwiało dokończenie procesu buy backu.

– Podjęta uchwała rozwiązuje ręce zarządowi co do kontynuowania procesu skupu akcji. Cieszy nas, że akcjonariusze widzą dalszy duży potencjał wzrostu wartości spółki. Dziękujemy za zaufanie – mówi Witold Kruszewski, członek zarządu ds. finansowych Mercator Medical.

– Chciałbym jednocześnie zwrócić uwagę, że skala wypłaconej w czerwcu dywidendy i jeszcze niezakończonego procesu buy-back w naturalny sposób nie odzwierciedlają zysków, jakie generujemy od drugiego kwartału bieżącego roku – dodaje.

>> Quo Vadis – omówienie sprawozdania finansowego GK Mercator po II kw. 2020 r.

Grupa Mercator Medical jest producentem jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 540 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mercator, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR