Mercor wypracował 4,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2018/19 r.

Omawiane walory:

Mercor odnotował 5,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w I kw. roku obrotowego 2018/2019, tj. od 1 kwietnia do 30 czerwca 2018 r., wobec 2,93 mln zł zysku rok wcześniej.

Fot. fb/Mercor SA

Zysk netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 4,66 mln zł wobec 2,71 mln zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 6,95 mln zł wobec 3,7 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 9,25 mln zł wobec 5,86 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 82,54 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 76,3 mln zł rok wcześniej.

– Na istotny wzrost rentowności grupy w I kwartale 2018/19 wpłynęły głównie jednorazowe czynniki, takie jak: struktura sprzedaży produktów o wyższych marżach, szczególnie w węgierskiej i rosyjskiej spółce; realizowane usługi budowlane w Mercor SA, a także przesunięcie części projektów z ostatniego kwartału poprzedniego roku w węgierskiej spółce Dunamenti Tuzvedelem – czytamy w komunikacie.

Wartość zamówień pozyskanych przez Mercor w I kw. roku 2018/19 wyniosła 98,4 mln zł, co oznacza wzrost o 22 proc. r/r.

– W I kwartale roku 2018/19 wypracowaliśmy rekordowo wysoki poziom zysku netto i bardzo dobre marże. Istotny wpływ na taki wynik miało kilka, głównie jednorazowych czynników, w tym mix produktowy o wyższych marżach. Ponadto stopniowo w naszej sprzedaży rośnie znaczenie nowości produktowych, które nadal będą rozwijane. Regularnie pracujemy także na zwiększaniem efektywności grupy, optymalizując koszty produkcji. Nowe, innowacyjne produkty i rozwiązania dają nam ogromne możliwości wzmacniania obecności na rynkach eksportowych i w Polsce – skomentował prezes Krzysztof Krempeć, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. r. obr. 2018/2019 wyniósł 2,55 mln zł wobec 2,31 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mercor, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR