X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

MF chce obniżenia stawki VAT na produkty dla niemowląt i dzieci do 5 proc.

Opublikowano: 2018-11-09 14:45:17

Ministerstwo Finansów proponuje obniżenie stawki podatku VAT do 5 proc. z 8 proc. obecnie, na produkty dla niemowląt i dzieci.

– Proponujemy obniżenie do 5 proc. stawki na produkty dla niemowląt i dzieci (obecnie jest to 8 proc.), tj. na żywność przeznaczoną dla niemowląt i małych dzieci, smoczki, pieluszki oraz foteliki samochodowe – czytamy na profilu Ministerstwa Finansów na Twitterze.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Wcześniej resort podał, że przepisy zakładające uproszczenie systemu stawek podatku od towarów i usług (VAT) wejdą w życie z początkiem 2020 r.

Resort wskazał m.in., że do korzyści z nowej klasyfikacji towarów i usług będzie należało m.in. generalne obniżenie stawek VAT („równanie w dół”), w tym na: podstawowe produkty żywnościowe (owoce tropikalne i cytrusy, każdego rodzaju pieczywo i ciastka, zupy, buliony, żywność homogenizowaną i dietetyczną, przyprawy), produkty dla niemowląt i dzieci (żywność, smoczki, pieluszki, foteliki samochodowe), produkty dla kobiet (artykuły higieniczne) i e-booki i e-czasopisma – tak, aby były opodatkowane tak, jak ich papierowe odpowiedniki.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Getin Noble Bank i Idea Bank szacują synergie kosztowe docelowo na ok. 180 mln zł rocznie

  Getin Noble Bank i Idea Bank szacują, iż synergie kosztowe wynikające z fuzji wyniosą docelowo ok. 180 mln zł w skali roku i będą miały charakter powtarzalny. Koszt integracji oszacowano na poziomie 220 mln zł (przed podatkiem) w skali trzech lat.

 • Getin Noble Bank i Idea Bank podpisały plan połączenia, fuzja prawna w III kwartale

  Getin Noble Bank i Idea Bank zaakceptowały 'Plan połączenia'. Zarządy spółek uzgodniły parytet wymiany akcji na 0,185 akcji Idea Banku za 1 akcję Getin Noble Banku. Fuzja prawna obu banków planowana jest na III kwartał 2019 roku, a jej warunkiem koniecznym jest m.in. zezwolenie KNF.

 • Korekta czai się za rogiem?

  Dobra passa amerykańskich indeksów w trudnym otoczeniu pod względem napływających informacji politycznych i gospodarczych budzi wśród inwestorów coraz to większe zdumienie, a zarazem obawy. Czy słusznie?

 • Energa wykaże 118 mln zł papierowego zysku na odpisach

  Energa zdecydowała o odwróceniu odpisów aktualizujących wartość aktywów wiatrowych oraz fotowoltaicznych w Linii Biznesowej Wytwarzania na łączną kwotę 145,4 mln zł. Szacowany wpływ odwrócenia ww. odpisów na skonsolidowany wynik netto Grupy Energa za 2018 rok wynosi 117,8 mln zł.

 • Cyfrowy Polsat będzie miał nowego prezesa

  Tobias Solorz złożył rezygnację z funkcji prezesa Cyfrowego Polsatu z końcem marca. Rada nadzorcza powołała na funkcję prezesa Cyfrowego Polsatu Mirosława Błaszczyka, obecnego prezesa spółki Telewizja Polsat. Nowym prezesem Telewizji Polsat zostanie Stanisław Janowski, dyrektor zarządzający Polsat Media.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku