Microsoft otwiera sezon FAAMG w dobrym stylu

Microsoft otworzył sezon wyników FAAMG w bardzo dobrym stylu, m.in. wzrostem dynamiki przychodów na Azure i zyskiem 23 proc. wyższym od oficjalnego konsensusu. W handlu posesyjnym notowania spółki wzrosły o 3,7 proc. i niemal gwarantują dzisiejszy outperformance technologii na tle reszty rynku. Układ, w którym akcje w Europie dziś stracą, a w USA wzrosną, nie byłby zaskoczeniem. Średnioterminowo najważniejszą sesją będzie jednak zapewne jutrzejsza.

kamil,cisowski,komentarz

Kamil Cisowski, CFA, dyrektor zespołu analiz i doradztwa inwestycyjnego DI Xelion.

Po dość nieśmiałym otwarciu rynki europejskie wykorzystały wtorkową sesję, by odrobić część dystansu, który dzielił je w ostatnich dniach od USA. Główne indeksy rosły od 0,2 proc. (FTSE100) do 1,7 proc. (DAX). Na poprawę nastrojów wpływ miała m.in. korekta prognoz MFW na 2021 r. Globalna gospodarka ma według Funduszu urosnąć o 5,5 proc. (wcześniej 5,2 proc.), na co główny wpływ mają silne rewizję w górę prognoz dla USA (5,1 proc. zamiast 3,1 proc.) i Indii (11,5 proc. zamiast 8,8 proc.). W kontekście pogorszenia pandemii w Europie oczywiste było, że projekcja dla Europy okaże się niższa, ale rewizja wzrostu o 1pp do 4,2 proc. to niewielki wymiar kary. Naturalnie, w kontekście sytuacji COVID-owej na kontynencie uzasadnione jest pytanie, jak wygląda aktualny bilans ryzyk dla nowej liczby. WIG20 wzrósł o 1,9 proc., mWIG40 o 0,5 proc., a sWIG80 spadł o 0,8 proc. Wprawdzie mobilizacji inwestorów indywidualnych na CD Projekt daleko od tego, co obserwujemy na GameStop (już 685 proc. YTD), ale wzrost notowań spółki o 8,8 proc. przy niezwykle wysokich obrotach i w absencji istotnych komunikatów, sugeruje, że także na rodzimym parkiecie można powoli mówić o short squeeze. Na koniec dnia wycena dotarła do poziomów sugerowanych przez rekomendacje krajowych domów maklerskich, ale dziś środowisko powinno pozostać sprzyjające.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

S&P500 spadł wczoraj o 0,2 proc., a NASDAQ o 0,1 proc. Sesja nie miała znaczenia prognostycznego z uwagi na dzisiejsze wyniki spółek (Tesla, Apple, Facebook), fakt że najważniejsze firmy z wczoraj (Microsoft, AMD) raportowały po zamknięciu, a także dzisiejsze, pierwsze w tym roku posiedzenie FOMC. Nieco słabszy nastrój w USA to głównie efekt rewizji oczekiwań co do terminu nowego pakietu stymulacyjnego (C. Schumer, lider Demokratów w Senacie mówi o połowie marca), ale warto wspomnieć, że kolejne stany luzują obecnie restrykcje, a do ewentualnego ataku którejś z nowych mutacji zagrożenie COVID na terenie USA wygasa. Microsoft otworzył sezon wyników FAAMG w bardzo dobrym stylu, m.in. wzrostem dynamiki przychodów na Azure i zyskiem 23 proc. wyższym od oficjalnego konsensusu. W handlu posesyjnym notowania spółki wzrosły o 3,7 proc. i niemal gwarantują dzisiejszy outperformance technologii na tle reszty rynku. Układ, w którym akcje w Europie dziś stracą, a w USA wzrosną, nie byłby zaskoczeniem. Średnioterminowo najważniejszą sesją będzie jednak zapewne jutrzejsza.

Komentarz przedsesyjny Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o. 27 stycznia 2021 r.
Kamil Cisowski, CFA, dyrektor zespołu analiz i doradztwa inwestycyjnego DI Xelion.

 

Opracowanie własne na podstawie danych opublikowanych w serwisach www.reuters.com, www.bloomberg.com, www.macronext.com, www.marektwatch.com, www.news.google.com, www.ft.com, www.bankier.pl, www.pb.pl, przy założeniu, iż powyższe dane są prawidłowe, pełne i nie wprowadzające w błąd, jednakże nie były one niezależnie zweryfikowane. Opracowanie ma charakter ogólny i nie może stanowić wyłącznej podstawy do podjęcia jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej przez jego odbiorcę. Przedmiotowe opracowanie nie może być interpretowane jako rekomendacja Domu Inwestycyjnego Xelion Sp. z o.o. w rozumieniu art. 76 z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi. Dom Inwestycyjny Xelion Sp. z o.o. ani autor nie ponoszą odpowiedzialności za następstwa decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu, o ile przy ich sporządzaniu dołożono należytej staranności.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR