Mindgram pozyskał w rundzie pre-seed 8,5 mln zł

Pieniądze od inwestorów przyspieszą uruchomienie pierwszej w Polsce platformy kompleksowego wsparcia psychologicznego w firmach oraz ekspansję startupu w Europie. Z podobnych rozwiązań korzystają już Google i Facebook.

Startup znanej psycholożki, Małgorzaty Ohme, pozyskał w rundzie pre-seed 8,5 mln zł.

Mindgram to pierwsza w Polsce platforma online i aplikacja, umożliwiająca kompleksową opiekę specjalistów – psychologów oraz trenerów profilaktyki zdrowia i rozwoju osobistego, skierowana do pracowników firm i ich rodzin. Startup, założony w lutym 2021 r. przez znaną psycholożkę Małgorzatę Ohme oraz Jakuba Zielińskiego i Adama Plonę, pozyskał 8,5 mln zł. W rundzie pre-seed wsparły go fundusze Pamoja Capital z Kanady oraz Market One Capital, znany z inwestycji m.in. w Booksy, Brainly, Packhelp i Jutro Medical. Środki przeznaczone zostaną na uruchomienie platformy i zbudowanie pozycji lidera w Polsce, a także dynamiczną ekspansję na rynkach zagranicznych. Pomoc psychologiczną dla pracowników, za pośrednictwem podobnych platform, na świecie udostępniają technologiczni giganci, jak Google, Facebook, Uber, Twitter czy eBay, a także tradycyjne firmy, m.in. Domino’s, Sephora, Pixars. Mindgram prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy dotyczące implementacji rozwiązania w firmach. Wśród firm, które wdrożą rozwiązanie jako pierwsze, są: UPC Polska, Wakacje.pl, Packhelp, TUiR UNUM, Whites, 7N, 180heartbeats.

– W pierwszej kolejności planujemy uruchomienie platformy w Polsce oraz tych krajach Europy, gdzie dostęp do opieki psychologicznej jest najbardziej ograniczony lub trudno dostępny. W Polsce, według Eurostat, mamy zaledwie 9 psychologów na 100 tys. mieszkańców. To drugi najgorszy wynik w Europie. Niewiele lepiej jest w Hiszpanii, a sytuację dodatkowo pogłębia pandemia – mówi współzałożycielka Mindgram, psycholożka Małgorzata Ohme.

– Potencjał dalszego rozwoju Mindgram określają dwa czynniki – olbrzymie zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną wśród pracowników i globalne trendy. Najbardziej progresywne firmy, jak Google czy Facebook, w dobie pandemii COVID-19 błyskawicznie dokonały rewizji polityki benefitów pracowniczych, zamieniając bony zakupowe, pakiety fitness, czy „owocowe czwartki” na dodatki ukierunkowane na zdrowie, kondycję psychiczną i zwiększanie odporności pracowników. Ten trend widzimy już w Polsce – dodaje Adam Plona, współzałożyciel i COO Mindgram.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Jak działa Mindgram?

Mindgram to platforma wsparcia psychologicznego, działająca w modelu subskrypcyjnym. Jest opłacana przez pracodawcę. Każdy pracownik firmy, która skorzysta z platformy Mindgram, otrzymuje indywidualną opiekę psychologiczną według specjalnie przygotowanej metodologii opartej na dostępnej wiedzy medycznej i badaniach klinicznych m.in. z takich nurtów, jak psychologia pozytywna, psychoterapia systemowa czy terapia poznawczo-behawioralna. W ramach miesięcznego abonamentu ma do wyboru dziesiątki warsztatów grupowych, prowadzonych przez najlepszych terapeutów, trenerów i coachów. Dodatkowo także pakiety mindfulness, treningi relaksacyjne, medytacje i programy terapeutyczne. Mindgram oferuje również bezpłatny dostęp dla innych członków rodziny. Platforma zapewnia pracownikom bezpieczny i poufny dostęp do całodobowej, indywidualnej opieki terapeutycznej oraz coachingu na żądanie osobom zmagającym się m.in. ze stresem, z wypaleniem zawodowym oraz w sytuacji kryzysowej. Pracodawcom pomaga wyjść naprzeciw potrzebom pracowników w zakresie ich zdrowia psychicznego oraz zwiększa konkurencyjność firmy na rynku.

– Dobrostan pracowników ma realne przełożenie na skuteczne funkcjonowanie firmy: zwiększa zaangażowanie i satysfakcję z pracy, a redukuje absencję i prezentyzm. Według WHO każdy 1 dolar zainwestowany w zdrowie psychiczne pracowników generuje 4 dolary zwrotu dla firmy – podsumowuje Jakub Zieliński, CEO Mindgram.

Mindgram rozpoczął działalność w 2021 roku. To nowoczesna platforma online wspierająca zdrowie psychiczne pracowników. Mindgram poprawia samopoczucie, satysfakcję z pracy, podnosząc jednocześnie konkurencyjność firm na rynku i zmniejszając ich wydatki. Platforma pomoże każdemu, kto zmaga się ze stresem, wypaleniem zawodowym czy sytuacją kryzysową, oferując tym samym dostęp do wysokiej jakości usług psychologicznych. Dzięki nowoczesnej technologii aplikacja Mindgram zapewnia użytkownikom nieograniczony i łatwy dostęp do całodobowej opieki terapeutycznej lub coachingu na żądanie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR