Mocny kwartał LiveChat Software. Rynek wycenia spółkę na ponad 2 mld zł

Omawiane walory:
Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy LiveChat Software w okresie kwiecień - czerwiec 2020 (I kwartał roku finansowego 2020/21) wyniosły 10,36 mln USD i były o 31 proc. wyższe r/r. W czwartek rano kurs akcji dostawcy oprogramowania livechat rośnie o ponad 12 proc. i ustala nowe historyczne rekordy.
livechat wyniki, informatyka, akcje,

(Fot. Spółka)

Pandemia koronawirusa napędza popyt na rozwiązania typu livechat. Giełdowy dostawca oprogramowania zasygnalizował właśnie skokową poprawę wyników w okresie kwiecień-czerwiec. Przychody wyniosły w tym okresie 10,36 mln USD, wobec 7,88 mln USD w tym samym okresie poprzedniego roku. W okresie styczeń-marzec 2020 r. (IV kwartał roku finansowego 2019/20) skonsolidowane przychody wyniosły 9,07 mln USD.

Jak podaje spółka, najważniejsze trendy, które wpłynęły na osiągnięty wynik to:

  • wzrost ARPU (średni, miesięczny przychód na abonenta) produktów LiveChat i ChatBot zarówno w ujęciu rocznym, jak również w porównaniu do poprzedniego kwartału,
  • istotny wzrost liczby klientów produktów LiveChat i ChatBot,
  • spadek churn (współczynnik odejść) w maju i czerwcu w stosunku do poziomów zanotowanych w marcu i kwietniu, podsumowano.
>> AAAAA… RPU to podstawa – omówienie sprawozdania finansowego LiveChat po 4 kw. 2019/2020 r. (1 kwartał kalendarzowy 2020).

Najnowsze dane zelektryzowały inwestorów. Na starcie czwartkowej sesji notowania LiveChat Software rosną o kilkanaście procent. W porannym szczycie za jedną akcję spółki płacono rekordowe 89,50 zł. Po dwóch kwadransach notowań zwyżka notowań zmalała do 13 proc., a jeden walor kosztuje 86 zł. Przy tym kursie kapitalizacja spółki wynosi 2,17 mld zł, co w rankingu największych spółek na GPW plasuje ją wyżej niż Asseco South Eastern Europe, Wirtualną Polskę czy XTB.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Livechat, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR