Morawiecki: Chcemy uruchomić do 30 mld zł na wsparcie przedsiębiorców w II kw.

Rząd planuje uruchomienie w II kw. do 30 mld zł na wsparcie dla przedsiębiorstw dotkniętych obostrzeniami z powodu pandemii koronawirusa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Przedstawił pakiet wsparcia na kwiecień.

Fot. fb/Prawo i Sprawiedliwość

– Chcemy uruchomić następne środki finansowe w łącznej wysokości do 30 mld zł, po to, żeby ratować polskie przedsiębiorstwa, żeby ratować przedsiębiorstwa w branżach, które do tej pory są objęte tarczą, także – poszerzyć tę tarczę na kolejnych kilkanaście branż PKD – powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Dzisiaj zaprezentowany został pakiet wsparcia na kwiecień. Morawiecki poinformował, że z możliwości wsparcia będą mogli skorzystać także przedsiębiorcy z dodatkowych branż.

– Dostosowaliśmy wsparcie do potrzeb poszczególnych grup przedsiębiorców. Oferujemy z jednej strony nowe dodatkowe dotacje, subwencje do 5 tys. dla mikrofirm, ale także postojowe dla pracowników większych firm, zwolnienia ze składek ZUS […] a jednocześnie też wiele innych instrumentów dotacyjnych, gwarancyjnych pożyczkowych, które zwiększą płynność w całym systemie – podkreślił Morawiecki.

Przypomniał, że dotychczas w ramach tarcz do przedsiębiorców trafiło 202,45 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR