Morawiecki: Decyzje dot. działalności branż od 1 lutego możliwe pod koniec tygodnia

Pod koniec tego tygodnia, ewentualnie na początku przyszłego rząd przedstawi jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż w reżimie sanitarnym od 1 lutego, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki,kryzys,gospodarka

(Fot. PiS/fb)

– Mimo tej względnie lepszej sytuacji niż u niektórych naszych sąsiadów, chcemy jeszcze cały czas poczekać do końca tego tygodnia, do początku przyszłego, żeby przedstawić jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż od 1 lutego – powiedział Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

– Tutaj nie wykluczamy pewnych zmian w reżimie sanitarnym, który będzie przez naszych kolegów ministrów wypracowywany we współpracy z poszczególnymi branżami. Ale dziś jest jeszcze za wcześnie, aby coś takiego obiecać – dodał, odpowiadając na pytanie czy możliwe jest otwarcie od 1 lutego klubów fitness w reżimie sanitarnym.

Dodatkowe obostrzenia, wprowadzone w ramach tzw. narodowej kwarantanny od 28 grudnia do 17 stycznia zostały przedłużone do 31 stycznia. Zamknięte są hotele i stoki narciarskie, a także galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii.

Premier zapowiedział w poniedziałek, że rząd będzie się starał w lutym wdrażać w życie protokoły sanitarne dla branż dotkniętych obecnie największymi obostrzeniami. Zastrzegł jednak, że jeżeli nastąpi wzrost zakażeń, plany rządu będą musiały ulec zmianie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)

 • Muller: Możliwe, że decyzje dot. obostrzeń na kolejne dni zapadną już jutro

  Dotychczasowe obostrzenia zostaną utrzymane w obecnym kształcie na najbliższy weekend, ale możliwe jest, że decyzje dotyczące kolejnych tygodni zostaną podjęte już jutro, podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, poinformował rzecznik rządu Piotr Muller. Ocenił, że jeżeli na przełomie marca i kwietnia doszłoby do ograniczenia III fali koronawirusa, rozważane byłoby stopniowe luzowanie obostrzeń.

 • 4 czerwca premiera Sniper Ghost Warrior Contracts 2 na najnowszą oraz poprzednią generację konsol i PC

  CI Games ustaliło datę premiery Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Najnowsza część snajperskiej serii zadebiutuje na całym świecie 4 czerwca br. W dniu premiery tytuł będzie dostępny na PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC oraz PlayStation 4 i Xbox One. Już teraz trwa przedsprzedaż wersji fizycznej gry na konsole obecnej i poprzedniej generacji.

 • Medicalgorithmics nie będzie kontynuował prac nad projektem PocketECG 12Ch

  Medicalgorithmics, w wyniku przeglądu portfolio produktowego, podjął uchwałę o niekontynuowaniu dalszych prac rozwojowych nad urządzeniem PocketECG 12Ch i chce skoncentrować się na projektach Patch ECG oraz TechBot. Aktualizacja wartości aktywów przypisanych do projektu PocketECG 12Ch o kwotę 3,1 mln zł będzie miała negatywny wpływ na wynik finansowy za 2020 r.

 • Czerwono na giełdach, Mabion i Allegro grają pierwsze skrzypce na GPW

  Mabion, Allegro, Huuuge i Biomed Lublin to dziś jedne z najbardziej gorących spółek na warszawskiej giełdzie, która w ślad za innymi europejskimi parkietami spada pod ciężarem obaw o rosnące rentowności długu.

 • Image Power czeka na decyzję ws. debiutu na NewConnect W styczniu Image Power złożyło dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka czeka na decyzję w sprawie dopuszczenia do obrotu akcji i wyznaczenie terminu debiutu na NewConnect. Na małym parkiecie powinna pojawić się w pierwszej połowie 2021 roku


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR