Jest rekomendacja kupuj dla Mostostalu Zabrze z mocno ściętą wyceną

Omawiane walory:

DM BDM obniżył wycenę akcji budowlanej spółki o blisko 40 proc. Niemniej dalej dostrzega w nich potencjał wzrostowy, czemu ma sprzyjać spodziewana poprawa wyników w kolejnych kwartałach.

Analitycy DM BDM podwyższyli rekomendację dla Mostostalu Zabrze z trzymaj do kupuj. Jednocześnie obniżono cenę docelową z 2,32 zł do 1,40 zł. Raport wydano przy kursie 1,17 zł.

Biuro zwraca uwagę, że spółka ma za sobą cztery z rzędu kwartały, w których raportowana EBITDA spadała r/r. Dodatkowo cieniem na podejściu inwestorów do spółki kładły się problemy głównego akcjonariusza związane z Kopeksem, który jest też największym udziałowcem Mostostalu czy duże opóźnienia w monetyzowaniu znaczącego majątku pozaoperacyjnego spółki. W efekcie kurs akcji na przestrzeni minionego półrocza spadł o ponad 25 proc. i przejściowo był na najniższym poziomie od 2012 roku.

– Skala przeceny skłania nas do tego, by zwrócić uwagę na czynniki, które naszym zdaniem mogą poprawić sentyment inwestycyjny do akcji spółki: 1) wyniki w kolejnych kwartałach powinny ulec wyraźnej poprawie, co sygnalizują już oczyszczone rezultaty za 2Q’16, 2) wstępne porozumienie w sprawie restrukturyzacji Kopeksu oddala widmo niekontrolowanej upadłości tego podmiotu (MS Zabrze jest podwykonawcą Kopeksu na jednym z kontraktów), 3) przejęcie praktycznie pełnej kontroli nad Biprohutem daje pole do optymalizacji aktywów tego podmiotu. Uważamy, że z inwestycją w akcje spółki wiąże się podwyższone ryzyko, ale biorąc pod uwagę obecny poziom kursu rynkowego i skalę negatywnego sentymentu, decydujemy się zmienić nasze zalecenie z trzymaj na kupuj. Jednocześnie biorąc pod uwagę znaczące korekty prognoz wyników oraz dużo bardziej konserwatywne podejście do wyceny majątku pozaoperacyjnego spółki, obniżyliśmy naszą wycenę jednej akcji Mostostalu Zabrze z 2,32 zł do 1,40 zł. – uzasadnia DM BDM. 

Źródło: Dom Maklerski BDM SA.

Źródło: Dom Maklerski BDM SA.

Autorzy raportu prognozują, że w III kwartale 2016 r. spółka zwiększy przychody o 4,9 proc. r/r do 224,8  mln zł. Na poziomie zysku brutto na sprzedaży przyjęto wzrost o 13,6 proc. do 17,3 mln zł, a zysku netto o 14,2 proc. do 4,2 mln zł. Prognoza biura na cały rok zakłada większe przychody o 7,5 proc. do 816,3 mln zł, zysku brutto na sprzedaży o 9,2 proc. do 62,8 mln zł, a zysku netto o 96,8 proc. do 3,7 mln zł.

– Szacujemy, że na bazie obecnego portfela zleceń spółka ma możliwość pokazać w co najmniej czterech kolejnych z rzędu kwartałach poprawę raportowanych rezultatów. Mniej pewnie wygląda dopiero backlog na 2H’17, czasu na zdobycie kolejnych zleceń jest jednak dość dużo. We wrześniu doszło do zawarcia wstępnego porozumienie restrukturyzacyjnego Kopeksu, która ma zaowocować końcową umową do końca listopada – liczymy także na uregulowanie kwestii kontraktu w Jaworznie, w którym Mostostal jest podwykonawcą Kopeksu. – czytamy w rekomendacji. 

Dziś akcje Mostostalu Zabrze tracą nieznacznie na wartości. W skali dwóch tygodni doszło o odbicia sięgającego 24 proc. Natomiast na przestrzeni półrocza akcje spółki straciły około 25 proc.

wykres_mostostal_zabrze

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mostalzab, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Krzysztof Jędrzejewski w wezwaniu chce kupić 34 proc. akcji Mostostalu Zabrze

  Krzysztof Jędrzejewski (posiadający 31,93 proc. udziału w kapitale zakładowym Mostostalu Zabrze) i KMW Investment (nieposiadająca żadnych akcji spółki) zawarli porozumienie i ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Mostostal Zabrze. Nabywający, którym jest KMW Investment zamierza osiągnąć w wyniku wezwania 34,07 proc. głosów z akcji, którym odpowiada 25.407.479 akcji. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 0,73 zł za jedną akcję.

 • Mostostal Zabrze: Jesteśmy gotowi do ewentualnego przejęcia kontraktów Elektrobudowy

  Mostostal Zabrze ocenia, że jest dobrze przygotowany do ewentualnego przejęcia działalności kontraktowej Elektrobudowy, dzięki m.in. posiadanym kompetencjom w przeprowadzaniu restrukturyzacji spółek, poinformował ISBnews prezes Dariusz Pietyszuk. Mostostal chciałby przeprowadzić w Elektrobudowie gruntowną modernizację procesów biznesowych, implementując jego system zarządzania projektami.

 • Mostostal Zabrze ma problem z kontraktem na prace przy bazie w Redzikowie

  WE&IS chce odsunąć Mostostal Zabrze od prac przy bazie w Redzikowie. W poniedziałek akcje spółki budowlanej tanieją o 21 proc.

 • Sesja na pół gwizdka, w centrum uwagi Mostostal Zabrze i Idea Bank

  Początek tygodnia na GPW upływa pod znakiem handlu na pół gwizdka. Brak inwestorów z USA i Wielkiej Brytanii, a także puste kalendarium sprawia, że poniedziałkowa sesja w Warszawie (i w Europie) nie przyniesie istotnych rozstrzygnięć. Więcej dzieje się jedynie na kilku spółkach, m.in. Mostostalu Zabrze, Idea Banku czy Pekabeksie.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Cyfrowy Polsat i pikujący Play

  Poprawa nastrojów w Europie na niewiele się zdaje. W piątek polski rynek akcji mocno odstaje od giełd w Europie Zachodniej. Słabo radzi sobie zwłaszcza WIG20, który nie ma siły mocniej odbić się od kluczowego wsparcia na poziomie 2.200 pkt. To zła wróżba na przyszłość.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR