Muller: Decyzje dot. ewentualnego przedłużenia obostrzeń w środę lub w czwartek

Decyzje co do ewentualnego przedłużenia aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego zostaną ogłoszone w środę lub czwartek, zapowiedział rzecznik rządu Piotr Muller.

koronawirus, gospodarka, obostrzenia,

Fot. Pexels

– Jutro o godz. 10-ej, tak jak zwykle, odbywa się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jutro na podstawie danych, które będą spływały z dziś będziemy podejmować decyzje. Spodziewam się, że informacja w tym zakresie pojawi się albo jutro, albo najpóźniej w czwartek, jeżeli chodzi o decyzje co do ewentualnego przedłużenia oraz zakresu przedłużenia aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego – powiedział Muller podczas konferencji prasowej.

– Tak naprawdę, jutrzejsze dane w dużej mierze będą decydowały o tym, jakie decyzje będą podejmowane. Aczkolwiek sytuacja epidemiczna w kraju jest na ten moment nadal bardzo ciężka, w związku z tym każdy wariant jest brany pod uwagę – zarówno pewnych korekt w obostrzeniach, ale również dalszego utrzymania i przedłużenia tych, które obowiązują dotychczas – dodał.

Od 20 marca do 9 kwietnia w całym kraju zamknięte są hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, a także obiekty sportowe: m.in. baseny, korty tenisowe. Nauka dla wszystkich roczników odbywa się w trybie zdalnym. Od soboty na dwa tygodnie ograniczona została dodatkowo liczba osób placówkach handlowych i pocztowych do 1 os. na 20 m2, zamknięte zostały co do zasady żłobki i przedszkola, zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne, a także obiekty sportowe z wyjątkiem sportu zawodowego.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR