Murapol chce zadebiutować na GPW w II połowie 2019 r.

Omawiane walory:

Murapol planuje wprowadzenie akcji na rynek główny GPW w II poł. 2019 r., poinformował prezes Nikodem Iskra.

– Chcemy robić IPO w 2019 r. – powiedział Iskra podczas konferencji prasowej.

– Strukturę będziemy omawiać na etapie pisania prospektu – dodała członek zarządu Iwona Sroka, pytana o ewentualną emisję nowych akcji.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Prezes podkreślił, że w ramach przygotowań do IPO spółka rozpoczęła prace nad reorganizacją struktury, systemu raportowania finansowego oraz zasad ładu korporacyjnego, a także dokonała sprzedaży aktywów nieoperacyjnych.

Według niego, powyższe przygotowania mają na celu definitywne zamknięcie dominującego w ostatnich latach modelu wychodzenia poza działalność core businessową oraz zaoferowanie potencjalnym inwestorom akcji spółki z przejrzystą sytuacją finansową, porównywalną do innych wiodących spółek z branży oraz zapewnienie zrównoważonego rozwoju w przyszłości.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa grupy dostępna jest w kilkunastu miastach.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Murapol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Ares Management i Griffin Real Estate kupują pakiet większościowy akcji Murapolu

  Spółka joint venture utworzona przez fundusz zarządzany przez Real Estate Group Ares Management Corporation (Ares) oraz Griffin Real Estate nabyła 98,04 proc. akcji MURAPOLu za nieujawnioną kwotę.

 • Rekordowy rok Murapolu. Deweloper sprzedał blisko 3,7 tys. mieszkań

  W minionym roku MURAPOL podpisał blisko 3,7 tys. umów dot. sprzedaży mieszkań wypracowując wynik wyższy o 3,2 proc. w stosunku do roku wcześniejszego. Deweloper przekazał klientom ponad 3,1 tys. lokali, poprawiając parametr z 2018 o blisko 20,5 proc., a także wprowadził do oferty ok. 4,4 tys. mieszkań, tj. 38 proc. więcej r/r. Tym samym spółka zrealizowała z nadwyżką plan wynikający ze strategii na lata 2019/2021+, zakładający roczną sprzedaż i przekazania na poziomie 3-3,5 tys. mieszkań oraz 3,5-4 tys. lokali wprowadzonych do oferty.

 • Spółka kontrolowana przez Ares MC wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Murapolu

  Luksemburska Aeref V PL Investment, kontrolowana przez Ares Management Corporation, złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ws. przejęcia kontroli nad MURAPOLem.

 • Murapol ma w ofercie ponad 4 tys. mieszkań. Temat IPO czeka na lepszą koniunkturę

  Jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce wciąż myśli o IPO, ale jak przyznaje, z debiutem na GPW woli poczekać na poprawę koniunktury. MURAPOL rozważa za to emisję obligacji i powrót na Catalyst.

 • Murapol sprzedał już ponad 2,6 tys. mieszkań

  MURAPOL sprzedał 2.640 mieszkań (w tym 1.902 na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych) w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. wobec 2.691 rok wcześniej. W okresie od stycznia do września 2019 r. MURAPOL zaoferował łącznie 4.394 lokale, w tym dwukrotnie uruchomił ofertę, w ramach której jednocześnie wprowadził na rynek ponad 2 tys. mieszkań - Ofertę 2000 w styczniu i Ofertę 2000 bis we wrześniu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR