Murapol sprzedał 779 mieszkań, przekazał 452 w I kwartale 2021 r.

Omawiane walory:

Grupa Murapol podpisała 779 umów deweloperskich i przedwstępnych w I kw. 2021 r. wobec 666 rok wcześniej. Jednocześnie deweloper przekazał klientom klucze do 452 mieszkań, a także wprowadził do oferty 2 099 lokali, wobec odpowiednio: 402 i 1 119 rok wcześniej.

murapol,mbank,kredyty

(Fot. Murapol)

– W okresie od stycznia do marca 2021 roku Grupa Murapol podpisała 779 umów deweloperskich i przedwstępnych, tj. o blisko 17 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Największym zainteresowaniem mieszkania Murapolu cieszyły się w Krakowie i Wieliczce, a także Poznaniu, gdzie nabywców znalazło kolejno 122 i 109 lokali. Znaczącą liczbę umów dot. sprzedaży mieszkań spółka podpisała także w Łodzi – 93, Warszawie – 84, Katowicach – 68 oraz Wrocławiu – 55. Po blisko 50 umów zawartych zostało w Bydgoszczy i Toruniu – czytamy w komunikacie.

– W pierwszym kwartale br. Murapol przekazał klucze do 452 lokali mieszkalnych, wobec 402 oddanych właścicielom w analogicznym okresie 2020 roku. Najwięcej kluczy do mieszkań zostało wydanych klientom w Katowicach – 122, w Warszawie – 97, Mikołowie – 79 oraz we Wrocławiu – 70 – dodano.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Ponadto w okresie od stycznia do końca marca Murapol zaoferował klientom 2 099 nowych lokali wobec 1 119 rok wcześniej. Wprowadzone do sprzedaży mieszkania i apartamenty inwestycyjne powstają w 11 projektach na terenie 9 miast.

Są to zarówno kolejne etapy już realizowanych przedsięwzięć deweloperskich, jak i nowe projekty. Najwięcej, bo 531 mieszkań, zostało zaoferowanych mieszkańcom Poznania, w tym w ramach nowej inwestycji – Murapol Zielony Żurawiniec realizowanej przy ul. Sielawy. Na rynek Krakowa i Wieliczki trafiła pula 529 lokali mieszkalnych i inwestycyjnych realizowanych w kolejnych etapach prowadzonych w tych miastach przedsięwzięć deweloperskich. Ofertą 299 nowych mieszkań grupa powróciła do Gdańska, gdzie rozpoczęła komercjalizację nowego przedsięwzięcia deweloperskiego – Murapol Osiedle Zdrovo realizowanego przy ul. Niepołomickiej. W Łodzi do sprzedaży trafiło kolejnych 276 lokali mieszkalnych w ramach nowego etapu Murapol Nowej Przędzalni. Zaś do dyspozycji klientów z Gliwic deweloper postawił 189 mieszkań w kolejnych dwóch budynkach tamtejszego projektu – Murapol Osiedle Parkowe powstającego przy ul. Kozielskiej. Nowe lokale pojawiły się także w warszawskiej, toruńskiej i sosnowieckiej ofercie dewelopera.

Na koniec marca 2021 r. portfel projektów w budowie Grupy Murapol obejmował 6 958 lokali o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej blisko 293,5 tys. m2, powstających w 82 budynkach, w ramach 22 projektów na terenie 15 miast. Największy udział w portfelu budowanych inwestycji ma Kraków z Wieliczką, gdzie powstają 1 494 lokale, dalej plasują się Poznań i Łódź z kolejno: 1 137 i 858 mieszkaniami w budowie, a 691, 591 i 476 lokali realizowanych jest odpowiednio we Wrocławiu, Warszawie i Gdyni.

Na dzień 31 marca 2021 r. Grupa Murapol dysponowała aktywnym bankiem ziemi o wartości ponad 645 mln zł, pod budowę ok. 18,7 tys. lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 816 tys. m2. Nieruchomości o wartości ponad 325 mln zł netto stanowią własność grupy oraz posiadają decyzje o pozwoleniu na budowę blisko 11 tys. mieszkań o łącznym PUM przekraczającym 462,3 tys. m2. Pozostała część aktywnego banku ziemi to tereny inwestycyjne objęte warunkowymi umowami przedwstępnymi, na których powstaną projekty nieruchomościowe, będące obecnie w toku postępowań pozwoleniodawczych, a zakładające budowę ponad 7,7 tys. lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 353,7 tys. m2. Wartość zakontraktowanych tak nieruchomości wynosi ponad 320 mln zł.

– W pierwszym kwartale bieżącego roku wypracowaliśmy lepsze wyniki we wszystkich obszarach operacyjnych w porównaniu do analogicznego okresu ub. r. Blisko 17-proc. wzrost sprzedaży i ponad 12-proc. przekazań pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Sprzyja temu także rozbudowana oferta, która dzięki wprowadzonej do sprzedaży puli ‚2000 mieszkań na 20-lecie’, przekroczyła 4 tys. lokali na koniec pierwszego kwartału. Również nasz portfel projektów w budowie powiększył się o blisko 2,5 tys. mieszkań w porównaniu do stanu na koniec 2020 r. i obejmował blisko 7 tys. lokali. Przytoczone cyfry potwierdzają, że solidne fundamenty, wypracowany model biznesowy i know how sprawdzają się nawet w tak niepewnych czas jak obecne. Wspiera nas także oferowany produkt, którym trafiamy do najszerszego segmentu klientów kupujących mieszkania na własne potrzeby, jak również do nabywców inwestycyjnych – skomentował prezes Nikodem Iskra, cytowany w komunikacie.

Murapol jest ogólnopolskim deweloperem działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2020 r. sprzedał 2 720 mieszkań.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Murapol)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR