Murapol: Wybudowanie kolejnych 20 tys. mieszkań to perspektywa 4-5 lat

Omawiane walory:

Murapol szacuje, że do końca 2021 r., w którym mija 20 lat od rejestracji firmy, przekroczy próg łącznie 20 tys. lokali przekazanych klientom, poinformowała spółka. Ze słów prezesa Nikodema Iskry wynika, że produkcja kolejnych 20 tys. mieszkań to perspektywa 4-5 lat.

murapol,mbank,kredyty

(Fot. Murapol)

– Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy rozpoczyna trzecie dziesięciolecie swojej działalności. W ciągu minionych 20 lat sprzedał 20 tys. mieszkań w 17 polskich miastach, a do końca jubileuszowego roku zamierza przekroczyć próg 20 tys. lokali przekazanych klientom. Dokładnie 28 lutego minęło 20 lat od momentu rejestracji firmy Murapol w Krajowym Rejestrze Sądowym. Głównym przedmiotem działalności GK Murapol jest od samego początku budownictwo wielorodzinne – począwszy od mniejszych projektów w rodzimym Bielsku-Białej, aż po wieloetapowe inwestycje nieruchomościowe na kilkunastu rynkach regionalnych – czytamy w komunikacie.

20 lat obecności grupy w branży zaowocowało liczbą ponad 17,7 tys. oddanych mieszkań w 303 budynkach, będących częścią 66 wieloetapowych inwestycji, w których do tej pory zamieszkało ponad 53 tys. osób.

– Wypracowana przez lata strategia sprawdziła się także w nadzwyczajnym, naznaczonym pandemią roku 2020. Szybko dostosowaliśmy się do nowego otoczenia rynkowego, jak i zmieniających się potrzeb klientów. W trzecie dziesięciolecie działalności wchodzimy z ambitnymi planami rozwoju i zamiarem przekroczenia w roku jubileuszowym progu 20 tys. przekazanych właścicielom mieszkań. O ile produkcja pierwszych 20 tys. mieszkań zajęła nam 20 lat, o tyle kolejne 20 tysięcy to perspektywa czterech, a maksymalnie pięciu lat. W budowie spółka obecnie ma 6 tys. lokali powstających w 56 budynkach realizowanych w 12 miastach – powiedział Iskra, cytowany w komunikacie.

Iskra zapowiedział, że grupa zamierza dalej umacniać swoją pozycję na rynku zarówno w oparciu o lokalizacje, w których już działa, jak i nowe miasta z potencjałem do prowadzenia działalności deweloperskiej.

– Nasz aktualny portfel inwestycji w projektowaniu obejmuje 10 tys. lokali, ale nie jest to katalog zamknięty. Stale pracujemy nad rozbudową naszego aktywnego banku ziemi, nie tylko w oparciu o przesłanki biznesowe, ale też analizę preferencji naszych klientów – dodał.

Chcąc sprostać wymaganiom związanym z ochroną środowiska i klimatu oraz postępem technologicznym, deweloper zamierza nadal inwestować w badania i rozwój. Wśród zastosowanych do tej pory innowacji posiada autorskie rozwiązanie HMS umożliwiające korzystanie ze smart home w mieszkaniach, czy pakiet antysmogowy chroniący wnętrza przed zanieczyszczeniami powietrza. W projektowaniu jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do zaopatrzenia inwestycji w prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę.

Grupa Murapol jest obecna ze swoją ofertą lokali mieszkalnych i usługowych w 17 miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Mikołowie, Poznaniu, Toruniu, Tychach, Siewierzu, Sosnowcu, Warszawie, Wieliczce i Wrocławiu.

Murapol jest ogólnopolskim deweloperem działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2020 r. sprzedał 2 720 mieszkań.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Murapol)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR