StockWatch.pl

Murapol złoży wniosek o ponowne rozpatrzenie decyzji KNF dotyczącej 10,4 mln zł kary

Omawiane walory:

Murapol czeka obecnie na doręczenie decyzji administracyjnej Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącej nałożenia dwóch kar pieniężnych w łącznej wysokości 10,4 mln zł. Spółka ocenia tę decyzję jako nieprawidłową i złoży wniosek o ponowne rozpatrzenie tej sprawy.

KNF, kara, murapol

Spółka podkreśliła, że będzie w stanie zająć wyczerpujące stanowisko w tej sprawie dopiero po szczegółowej analizie treści decyzji KNF.

– Murapol jednocześnie oświadcza, że wykorzysta pełną ścieżkę odwoławczą od ww. decyzji i w ustawowym terminie 14 dni liczonym od dnia doręczenia decyzji złoży wniosek o ponowne rozpatrzenie tej sprawy przez Komisję Nadzoru Finansowego. W ocenie Murapol, decyzja ta jest bowiem w pełni nieprawidłowa i oparta jest na przyjęciu przez Komisję Nadzoru Finansowego nieprawidłowej interpretacji przepisów ustawy o ofercie dotyczących tzw. parkowania akcji – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała wczoraj, że nałożyła na spółkę dwie kary pieniężne o łącznej wysokości 10,4 mln zł. Pierwsza z nich w wysokości 9,9 mln zł dotyczy za mające – w ocenie KNF – miejsce w 2017 r. naruszenie obowiązku odnośnie do ogłoszenia tzw. wezwania następczego do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji w liczbie powodującej osiągnięcie 66 proc. ogólnej liczby głosów w Skarbiec Holding w związku z przekroczeniem przez Murapol wraz z Venture Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym zarządzanym przez Trigon TFI (obecnie Lartiq TFI) 33 proc. ogólnej liczby głosów w spółce Skarbiec Holding albo niedokonaniem zbycia w tym terminie akcji Skarbiec Holding w liczbie powodującej osiągnięcie nie więcej niż 33 proc. ogólnej liczby głosów w tej spółce (w terminie 3 miesięcy od przekroczenia 33 proc. ogólnej liczby głosów).

Kara w wysokości 500 tys. zł nałożona zaś została za mające – w ocenie KNF – miejsce cztery naruszenia obowiązków notyfikacyjnych dotyczących znacznych pakietów akcji Skarbiec Holding w związku z „parkowaniem akcji” w okresie 2017-2018 r.

– Należy podkreślić, że jest to pierwszy przypadek nałożenia na Murapol kary pieniężnej, czy też jakiejkolwiek innej postaci sankcji administracyjnej przez Komisję Nadzoru Finansowego – wskazano także.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa grupy dostępna jest w kilkunastu miastach.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Murapol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR