NBP przełożył publikację projekcji inflacji i PKB

Narodowy Bank Polski przedstawi najnowszą projekcję inflacji i PKB 17 lipca, czyli cztery dni później niż pierwotnie planował.

nbp,inflacja, pkb, projekcja,

(Fot. NBP/fb)

– Następna projekcja inflacji i PKB opublikowana zostanie 17 lipca 2020 r. o godz. 10:00 – czytamy w informacji banku centralnego.

Wczoraj NBP podał, że najbliższe decyzyjne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej odbędzie się 14 lipca i będzie to jedyne, jednodniowe posiedzenie przewidywane w przyszłym miesiącu. Wcześniej planowano jednodniowe posiedzenie decyzyjne na 8 lipca.

rpp,nbp,posiedzenia

Harmonogramy posiedzeń Rady Polityki Pieniężnej Źródło: NBP

Ostatnie posiedzenie RPP odbyło się 16 czerwca. Wówczas Rada utrzymała stopy procentowe bez zmian, co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 0,1 proc.

Projekcja inflacji i PKB opracowywana jest w Departamencie Analiz Ekonomicznych NBP. Projekcja przygotowywana jest trzy razy w roku i publikowana w marcu, lipcu i listopadzie w IV rozdziale „Raportu o inflacji”. Sporządzana jest na rok bieżący i 2 pełne lata po nim następujące.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Echo sprzedało 254 mieszkania, przekazało 222 w II kw. 2020 r.

  Echo Investment sprzedało 254 mieszkania w II kw. 2020 r. w porównaniu do 291 umów zawartych w rok wcześniej, a przekazało 222 w porównaniu do 54 rok wcześniej. Spółka spodziewa się, że większość tegorocznych przekazań mieszkań będzie przypadać na II półrocze i podtrzymuje plan przekazania w całym roku ok. 1.600 lokali.

 • BIK Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe spadł do -6,7 proc. w czerwcu

  Wartość BIK Indeksu - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks - PKM), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła -6,7 proc. w czerwcu. Oznacza to, że w czerwcu 2020 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 6,7 proc. w porównaniu z czerwcem 2019 r.

 • Druga spółka gamingowa coraz bliżej WIG20

  Wprawdzie europejskie giełdy nie prezentowały w poniedziałek aż tak euforycznych nastrojów jak azjatyckie (Shanghai Composite wzrósł finalnie o 5,7 proc., najwięcej od szalonej hossy lat 2014-15), ale tydzień rozpoczął się niezwykle dobrą, choć nie obfitującą w wydarzenia sesją.

 • Ultimate Games powołał Demolish Games, chce ją wprowadzić na NC do końca 2021

  Ultimate Games wraz z innymi podmiotami zawiązał nową spółkę tj. Demolish Games z siedzibą w Warszawie i objął w niej 85 proc. akcji, ale po planowanym na najbliższe dni podniesieniu kapitału udział w tej spółce spadnie do 76,5 proc. Demolish Games ma zadebiutować na rynku NewConnect do końca 2021 r.

 • Milton Essex: Chcielibyśmy osiągać pierwsze przychody w 2022 roku [Relacja z czatu]

  Gościem poniedziałkowego czatu inwestorskiego Stockwatch.pl był Radosław Solan, wiceprezes Milton Essex. Głównymi tematami spotkania były wznowienie publicznej emisji akcji serii L, dalszy rozwój urządzenia SkinSense™ oraz plany rozwoju spółki w kolejnych latach.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR