StockWatch.pl

Neuca i Kamsoft rozpoczynają współpracę w zakresie usług dla pacjenta

Omawiane walory:

Grupa Neuca, dostawca produktów i usług na rynku zdrowia będzie współpracowała z firmą Kamsoft, dostarczającą rozwiązania informatyczne na rynek medyczny. Partnerstwo pomoże zwiększyć efektywność działań NEUCA w obszarze opieki zdrowotnej, a Kamsoft uatrakcyjni swoją ofertę dla przychodni oraz  indywidualnych praktyk lekarskich. 

W ramach współpracy Kamsoft wdroży działające w chmurze oprogramowanie SERUM do wspomagania zarządzania siecią przychodni lekarskich Świat Zdrowia, należących do Grupy Neuca. Dzięki partnerstwu zostaną wprowadzone innowacyjne rozwiązania mobilne, telemedyczne, aktywizujące pacjentów.

Umowa z Neuca obejmuje również sprzedaż firmie Kamsoft udziałów spółki Mediporta, która dotychczas w Grupie NEUCA była odpowiedzialna za dostarczanie w systemie chmurowym oprogramowania do zarządzania przychodniami czy indywidualnymi praktykami lekarskimi. Atutem Mediporta jest intuicyjność i innowacyjność jej rozwiązań. Marka Mediporta zostaje na rynku i będzie nadal rozwijana przez Kamsoft poprzez szersze dotarcie do rynku opieki zdrowotnej oraz integracji usług z innymi systemami.

– Współpraca z Kamsoft oparta jest na obustronnych korzyściach – my mamy know – how, a nasz partner technologię i doświadczenie. Wykorzystanie platformy OSOZ pozwoli Grupie Neuca na szybszy rozwój usług skierowanych do pacjenta poprzez zwiększenie ich efektywności i podniesienie standardów jakości. Wdrożenia realizowane przez Kamsoft gwarantują sprawne wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej, wpłyną na udoskonalenie zarządzania przychodniami i w przyszłości ośrodkami badań klinicznych w naszej Grupie. Jednocześnie dzięki przejęciu Mediporta, Kamsoft pozyskuje innowacyjne, łatwe i intuicyjne w obsłudze narzędzie, które może być uzupełnieniem portfolio dla określonej grupy klientów – komentuje Tomasz Józefacki, wiceprezes Grupy Neuca.

– Zarówno Serum jaki i Mediporta to nowoczesne rozwiązania oparte o chmurę, której zalety coraz szybciej znajdują uznanie wśród użytkowników systemów medycznych. Jasny podział ról i odpowiedzialności za rozwiązanie, w połączeniu z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i elastycznością w trakcie wdrożenia, pozwalają każdej ze stron skupić się na prowadzeniu swojego biznesu, przy jednoczesnym wspólnym wysiłku w celu uzyskania najwyższej jakości obsługi pacjentów – dodaje Grzegorz Mródź, wiceprezes Kamsoft.

Informacja prasowa, 3 kwietnia 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT NEUCA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 6 znanych spółek, które zbierają laury za tegoroczne wyniki

  Koniunktura w pierwszym kwartale tego roku nie rozpieszczała, a mimo to kilku spółkom udało się z impetem pokonać rynkowe konsensusy. StockWatch.pl znalazł 6 spółek, które w tym tygodniu popisały się skokową poprawą wyników i zasłużyły na wzrosty kursów akcji.

 • 8 ekspresowych dywidend do zgarnięcia w maju

  W maju jest szansa nie tylko na szybkie, ale też pokaźne dywidendy. StockWatch.pl znalazł 8 spółek, które w przyszłym miesiącu podzielą i błyskawicznie wypłacą akcjonariuszom ubiegłoroczne zyski.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • Neuca ogłosiła ofertę zakupu do 127,5 tys. akcji po 275 zł sztuka

  NEUCA ogłosiła ofertę zakupu nie więcej niż 127.534 akcji, stanowiących na dzień ogłoszenia oferty łącznie nie więcej niż 2,81 proc. kapitału zakładowego. Oferowana cena zakupu akcji wynosi 275 zł za jedną akcję.

 • Neuca chce wypłacić 7,40 zł dywidendy na akcję, planuje jej dalszy wzrost w 2019 r.

  NEUCA planuje przeznaczyć na dywidendę z zysku za 2018 rok kwotę 33,5 mln zł, co oznacza 7,40 zł na akcję. NEUCA podtrzymuje politykę dywidendy, która zakłada jej wzrost o 10-15 proc. co roku, poinformował wiceprezes ds. finansowych Grzegorz Dzik.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com