Nici z ugody między Orlenem a Elektrobudową w sprawie instalacji Metatezy

Omawiane walory: ,

Przedstawiciele płockiego koncernu przed katowickim sądem poinformowali, że na obecnym etapie nie ma mowy o zawarciu ugody w kształcie zaproponowanym przez Elektrobudowę.

(Fot. PKN Orlen)

Jednocześnie odpowiedź spółki na zawezwanie do próby ugodowej złożone 27 czerwca 2019 r., w którym Elektrobudowa wezwała do próby ugodowej PKN Orlen co do kwoty ok. 122,1 mln zł, zostało wydzielone do odrębnego rozpoznania. Termin posiedzenia dla rozpoznania powyższej odpowiedzi nie został jeszcze wyznaczony.

Elektrobudowa realizowała dla PKN Orlen inwestycję Metatezy jako jej projektant i generalny wykonawca, tj. w formule EPC: projektowanie, komplementacja dostaw, realizacja pod klucz. Wartość umowy wynosiła ok. 250 mln zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT elbudowa, PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR