Niedzielski: Luzowanie obostrzeń zaczniemy od tradycyjnej nauki, otwarcia handlu

Strategia luzowania obostrzeń, nałożonych w związku z rozprzestrzenieniem się pandemii koronawirusa, będzie polegała na przywracaniu na początkowym etapie tradycyjnej nauki i otwarciu handlu, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Fot. Ministerstwo Zdrowia

– Nasza strategia polega na przywracaniu tradycyjnej edukacji, a patrząc na różne branże gospodarki – wydaje się, że handel […], tam stosunkowo najmniejsze jest ryzyko – powiedział Niedzielski w trakcie sesji Q&A z udziałem prezydenta.

Podkreślił, że „potencjalnie” największe ryzyko transmisji wirusa dotyczy branży gastronomicznej, siłowni i klubów fitness.

Odnosząc się do otwarcia tych branż powiedział, że „nie ma tutaj dobrej, łatwiej odpowiedzi, że zrobimy to zaraz i że zrobimy to w pierwszej kolejności”.

Największymi obostrzeniami dotknięta jest m.in. branża gastronomiczna (posiłki sprzedawane są tylko na wynos), turystyczna, eventowa, rozrywkowa i inne

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR