Niedzielski zapowiada objęcie czerwoną strefą całego kraju, decyzja jeszcze dziś

Ze względu na wzrost liczy zakażeń i sytuację epidemiczną w kraju naturalnym jest, że czerwona strefa od soboty obejmie cały kraj, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Decyzja w tej sprawie zostanie zakomunikowana w godzinach późniejszych.

Andrzej Niedzielski, minister zdrowia (Fot. twitter/Kancelaria Premiera)

– Według prowadzonego przez nas na bieżąco monitoringu, mamy ciągły przyrost tych stref czerwonych. Według danych dania wczorajszego, liczba tych czerwonych stref wyniosła 317 powiatów. Przypomnę, że powiatów jest około 380. Więc tutaj nawet nie jest potrzebna decyzja, skoro mamy tak ogromny przyrost czerwonej strefy w kraju. Naturalnym jest rozciągnięcie tej strefy na cały kraj – powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Po południu ma odbyć się jeszcze jedna konferencja, na której zostanie zakomunikowana decyzja odnośnie czerwonych stref, ograniczeń w szkołach i dalszych ograniczeń w gospodarce.

Wczoraj informował, że na chwilę obecną czerwoną strefą objętych zostałoby blisko 300 powiatów na ogólną liczbę 380.

Od ubiegłej soboty w strefie żółtej jest cały kraj, w strefie czerwonej 152 powiaty, w tym 11 z 16 miast wojewódzkich i wiele innych większych miast, m.in. Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rzeszów, Poznań, Łódź, Bydgoszcz, Lublin.

„Czerwone” powiaty to te, w których wskaźnik przyrostu nowych przypadków na 10 tys. mieszkańców przekracza 12 w ciągu 14 dni poprzedzających dzień ogłoszenia. Z kolei powiaty w przedziale od 6 do 12 przypadków są oznaczane kolorem żółtym. Podział ten wprowadzono kilka tygodni temu.

Dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 107 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 214 686 osób. Łącznie zmarło 4 019 osób.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR