Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Notowania CI Games żyją Sniperem 3, w tle kolejny kwartał na minusie

Opublikowano: 2015-11-17 09:28:51

Omawiane walory:

Niska sprzedaż wynikająca z braku nowych tytułów jest pochodną strat, jakie spółka zanotowała w III kwartale. Obecnie działania CI Games koncentrują wokół prac nad kolejną odsłoną flagowej gry Sniper: Ghost Warrior 3.

Zgodnie z przewidywaniami rynku, CI Games w III kwartale 2015 r. był pod kreską. Strata operacyjna wyniosła -4,6 mln zł wobec konsensusu PAP na poziomie -4,3 mln zł. Na poziomie netto strata sięgnęła także -4,6 mln zł, a rynek oczekiwał -3,8 mln zł. W analogicznym okresie 2014 roku straty były jeszcze wyższe i wyniosły odpowiednio -7,1 mln zł i -6,9 mln zł. Natomiast przychody uległy niemal podwojeniu z 2,1 mln zł do 4,1 mln zł. Analitycy prognozowali poziom 2,3 mln zł.

Narastająco po trzech kwartałach tego roku przychody spadły z 27,9 mln zł do 11,5 mln zł. To efekt wysokiej bazy mający związek ze sprzedażą w pierwszej połowie 2014 roku gry Sniper: Ghost Warrior 2. Strata netto wynosi -7,4 mln zł wobec ponad 20 mln zł na minusie w analogicznym okresie zeszłego roku. Głównym powodem straty była niska sprzedaż wynikająca z braku premier nowych gier.

Na koniec września zobowiązania grupy wyniosły 9,6 mln zł i spadły o 19,4 mln zł w porównaniu ze stanem sprzed roku. Wysokie zobowiązania na koniec września 2014 r. wynikały z faktu, że spółka w czerwcu i październiku ubiegłego roku wydała dwie gry, co wiązało się z koniecznością poniesienia nakładów na produkcję fizycznych nośników gier (płyt DVD). Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej były dodatnie, wyniosły 10,9 mln zł i miały związek głównie ze zmniejszeniem stanu należności.>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom CI Games

Sniper 3  na E3 Expo w Los Angeles (Fot. fb/cigames)

Sniper 3 na E3 Expo w Los Angeles (Fot. fb/cigames)

Ważna informacja pojawiła się na początku dzisiejszej sesji. CI Games zawarł ugodę z Bandai Namco Games America na mocy której dostanie 2,3 mln USD. Spór dotyczył odszkodowania z tytułu nienależytego wykonania umowy (term sheet) przez Bandai, zawartej w dniu 14 stycznia 2014 r.

Obecnie działania CI Games koncentrują się wokół prac nad kolejną odsłoną flagowej gry Sniper. Debiut planowany jest na przyszły rok. Analitycy DM BZ WBK w swoim październikowym raporcie prognozują, że sprzedaż tej gry sięgnie 1,8 mln sztuk. W tym roku akcje spółki mocno zdrożały – tegoroczna stopa zwrotu sięga 168 proc. Jednak na ostatnich sesjach widoczna była kilkunastoprocentowa korekta.

– Przyszły rok będzie dla CI Games kluczowy, bo trzecia część ma potencjał, żeby stać się prawdziwym bestsellerem. Dlatego w tej chwili priorytetem są prace nad tą grą – chcemy zapewnić graczom wyjątkowe doświadczenie. (…) Pokazaliśmy duże fragmenty gry na największych imprezach branżowych: E3 i gamescom. Nigdy wcześniej nie zetknęliśmy się z aż tak pozytywnym przyjęciem. – powiedział Marek Tymiński, prezes CI Games.

wykres_cigames

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CIgames)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku