Notowania Ferro wystrzeliły po informacji o wezwaniu na akcje

Omawiane walory:

Fundusz Palmyra ogłosił wezwanie i zaoferował 223 mln zł za wszystkie akcje giełdowego producenta armatury sanitarnej. W czwartek akcje Ferro drożeją o 11 proc. i równają do ceny z oferty.

Niskie wyceny akcji zachęcają dużych graczy do zakupów. Po Magellanie i Duonie trzecie tegoroczne wezwanie dotyczy akcji Ferro. Wzywającym jest Palmyra, która chce skupić 100 proc. akcji. Zaproponowana cena to 10,50 zł, co wobec dzisiejszego kursu odniesienia na poziomie 9,50 zł daje blisko 11 proc. przebitkę. Oferta jest o 18 proc. wyższa od wartości księgowej. Zapisy ruszą 25 lutego i potrwają miesiąc.>> Zobacz zestawienie wycen akcji Ferro różnymi metodami

Wzywający zobowiązał się nabyć akcje pod warunkiem, że zapisami zostanie objętych przynajmniej 80 proc. wszystkich walorów. Palmyra zastrzegła sobie prawo podjęcia decyzji o nabyciu akcji nawet, gdy zapisami zostanie objęta mniejsza liczba akcji. Jednocześnie zawarto umowę, na podstawie której Andrzej Hołój oraz spółka ABH Holding zobowiązali się do sprzedaży wszystkich posiadanych akcji Ferro – 15,77 proc. kapitału zakładowego. Oprócz tego w gronie największych udziałowców Ferro są fundusze: Nationale Nederlanden OFE, Aviva OFE oraz PKO BP Bankowy OFE.

Palmyra traktuje inwestycję w Ferro jako strategiczną i długoterminową. Podmiotem dominującym wobec wzywającego jest fundusz IK VII wspierany przez podmiot doradczy IK Investment Partners. To fundusz private equity o zasięgu europejskim z ponad 25-letnim doświadczeniem i zarządzającym kapitałem w wysokości ponad 7 mld euro.

Wzywający ma zamiar dokonać zamiany strategii spółki i wspierać ją w pozyskiwaniu dodatkowego kapitału o znaczącej wielkości. Kapitał pozyskany ze źródeł zewnętrznych lub wypracowany wewnętrznie przez spółkę, zostanie wykorzystany do inwestycji we wzrost organiczny, na przejęcia, a także na inwestycje w moce produkcyjne. Po osiągnięciu przez wzywającego, w wyniku wezwania, odpowiedniej liczby akcji w spółce, wzywający zamierza podjąć działania mające na celu wycofanie akcji z obrotu giełdowego, a następnie wzywający może zadecydować o podjęciu działań mających na celu zniesienie dematerializacji akcji, zgodnie z art 91 ustawy o ofert publicznych. – czytamy w komunikacie.

>> W serwisie znajdziesz szczegółową analizę sytuacji fundamentalnej Ferro po wynikach za III kwartał 2015 r.

Ferro jest producentem armatury sanitarnej i zaworów. Po trzech kwartałach 2015 r. przychody spółki wynosiły 221,2 mln zł wobec 208,1 mln zł. Zysk EBIT spadł natomiast z 30,4 mln zł do 27,7 mln zł. Dziś akcje Ferro zyskuj a ponad 11 proc. i zbliżają się w okolice ceny z wezwania.

wykres_ferro

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT FERRO, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR