Polwax spodziewa się 50-proc. spadku zysku w tym roku

Omawiane walory:

Według wstępnych danych, Polwax miał 277,9 mln zł przychodów ze sprzedaży netto, 27,2 mln zł EBITDA i 17,6 mln zł zysku netto w 2018 r. Perspektywy na bieżący rok prezentują się dużo gorzej. Zarząd ostrzega, że wynik netto w 2019 roku może stopnieć nawet o połowę. W środę rano kurs akcji Polwaksu spada o ponad 16 proc.

(Fot. Polwax)

Mocne hamowanie zysków w tym roku zarząd Polwaksu tłumaczy zmniejszeniem ilości dostaw surowca z Lotosu (od stycznia 2019 roku) oraz wygaśnięciem umów na badania laboratoryjne dla klientów zewnętrznych. Spółka sygnalizuje też znaczące ograniczenie współpracy z kluczowym odbiorcą w zakresie sprzedaży mas zniczowych (Bispol Sp. z o.o.) oraz spadek rentowności mas zniczowych.

– Zarząd spółki na bazie wykonanych analiz przewiduje, że ww. zdarzenia w odniesieniu do wyników finansowych Polwax SA w dzisiejszych warunkach rynkowych mogą wpłynąć na obniżenie zysku netto spółki w roku 2019 o ponad 50 proc. W celu ograniczenia tego wpływu na jej sytuację finansową, spółka zamierza prowadzić intensywne prace związane z pozyskaniem nowych kontraktów i negocjacjami z pozostałymi dostawcami surowca, które będą miały na celu utrzymanie poziomu wyników spółki na zadowalającym poziomie. – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ostateczne dane o osiągniętych wynikach za 2018 r. spółka przedstawi w jednostkowym raporcie rocznym, który zostanie opublikowany 9 kwietnia.

Reakcja inwestorów jest jednoznaczna. W środę rano kurs akcji Polwaksu spada o ponad 16 proc. i niweluje cały styczniowy dorobek. Kwadrans przed godziną 11:00 za jeden walor spółki płacono 6,68 zł.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT polwax, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR