Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Polwax spodziewa się 50-proc. spadku zysku w tym roku

Opublikowano: 2019-01-23 10:56:01

Omawiane walory:

Według wstępnych danych, Polwax miał 277,9 mln zł przychodów ze sprzedaży netto, 27,2 mln zł EBITDA i 17,6 mln zł zysku netto w 2018 r. Perspektywy na bieżący rok prezentują się dużo gorzej. Zarząd ostrzega, że wynik netto w 2019 roku może stopnieć nawet o połowę. W środę rano kurs akcji Polwaksu spada o ponad 16 proc.

(Fot. Polwax)

Mocne hamowanie zysków w tym roku zarząd Polwaksu tłumaczy zmniejszeniem ilości dostaw surowca z Lotosu (od stycznia 2019 roku) oraz wygaśnięciem umów na badania laboratoryjne dla klientów zewnętrznych. Spółka sygnalizuje też znaczące ograniczenie współpracy z kluczowym odbiorcą w zakresie sprzedaży mas zniczowych (Bispol Sp. z o.o.) oraz spadek rentowności mas zniczowych.

– Zarząd spółki na bazie wykonanych analiz przewiduje, że ww. zdarzenia w odniesieniu do wyników finansowych Polwax SA w dzisiejszych warunkach rynkowych mogą wpłynąć na obniżenie zysku netto spółki w roku 2019 o ponad 50 proc. W celu ograniczenia tego wpływu na jej sytuację finansową, spółka zamierza prowadzić intensywne prace związane z pozyskaniem nowych kontraktów i negocjacjami z pozostałymi dostawcami surowca, które będą miały na celu utrzymanie poziomu wyników spółki na zadowalającym poziomie. – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ostateczne dane o osiągniętych wynikach za 2018 r. spółka przedstawi w jednostkowym raporcie rocznym, który zostanie opublikowany 9 kwietnia.

Reakcja inwestorów jest jednoznaczna. W środę rano kurs akcji Polwaksu spada o ponad 16 proc. i niweluje cały styczniowy dorobek. Kwadrans przed godziną 11:00 za jeden walor spółki płacono 6,68 zł.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o polwax)

 • Orlen i Polwax próbują zakopać topór wojenny

  W Czechowicach-Dziedzicach odbyło się kilkugodzinne spotkanie zarządów spółek POLWAX i Orlen Projekt. Zarządy obu podmiotów podkreśliły konstruktywny przebieg rozmów, dotyczących sporu wokół budowanej przez Orlen Projekt instalacji do produkcji parafiny dla Polwaksu.

 • Analiza techniczna 5 gorących spółek z branży chemicznej

  Branża chemiczna wraca do łask inwestorów. W ciągu zaledwie trzech miesięcy indeks WIG-Chemia wzrósł o ponad 23 proc. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, przy jakich poziomach cenowych warto zainteresować się akcjami czołowych spółek chemicznych notowanych na GPW.

 • Polwax odstąpił od umowy z Orlen Projekt na budowę instalacji odolejania

  POLWAX odstąpił od umowy z Orlen Projekt na budowę instalacji odolejania. Jednocześnie spółka zawarła porozumienie z ING Bankiem Śląskim, dot. przejściowych zasad współpracy, w ramach procedury na wypadek odstąpienia od umowy z Orlen Projekt.

 • 4 ciekawe spółki, w których grube ryby ukryły się pod progiem 5 proc.

  Fundusze dzięki bezpośrednim kontaktom z zarządami lepiej niż reszta rynku wiedzą, co dzieje się w biznesach poszczególnych spółek. Dlatego wzrost lub spadek ich zaangażowania, a szczególnie przejście progu 5 proc., jest cenną wskazówką lub wręcz nieformalną rekomendacją. Sprawdziliśmy, gdzie w styczniu doszło do najciekawszych roszad z udziałem grubych ryb.

 • CD Projekt i PKO BP prowadzą WIG20 na 5-miesięczne maksima

  Dobre nastroje ponownie zagościły na GPW. Pierwsza połowa dnia upływa pod znakiem drożejących akcji. Na gwiazdę sesji wyrasta CD Projekt, którego kurs akcji rośnie o ponad 9 proc. Czarną owcą jest natomiast POLWAX.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku