Nowe rekordy na Wall Street wiszą w powietrzu, w grze JSW i Work Service

Omawiane walory: , , , ,

Giełdy w Europie zaliczają udany początek tygodnia, ale prawdziwe święto szykuje się za oceanem, gdzie kontrakty terminowe dają nadzieję na nowe rekordy. Zieleń dominuje też na giełdzie w Warszawie, choć tu mankamentem pozostają iście wakacyjne obroty.

 jsw, alior, biomedlub, workserv, akcje, komentarz, indeksy,

Źródło: ATTrader.pl

Globalne rynki akcji wkroczyły w ostatni tydzień sierpnia w dobrych nastrojach. Azjatyckie indeksy średnio urosły o 0,5 proc., przy czym Hang Seng zyskał 1,7 proc. Kolor zielony dominuje też w Europie, gdzie w południe prawie wszystkie indeksy rosły, a stawce przewodził niemiecki DAX i francuski CAC40, zyskując odpowiednio o 2,3 proc. i 2,2 proc.

Wreszcie po zielonej stronie rynku były również kontrakty na amerykańskie indeksy. Kontrakt na S&P500 zyskiwał 0,6 proc., a na Nasdaq100 rósł o 0,8 proc. I to właśnie nadzieje na nowe rekordy na Wall Street, podtrzymywane przez informacje o rejestracji w USA leku na COVID-19, były głównym źródłem optymizmu na globalnych giełdach. Szczególnie, że ten optymizm dodatkowy był wspierany przez duże prawdopodobieństwo przełamania przez kurs akcji Apple bariery 500 dolarów, czy też wykluczeniem przez Francję możliwości całkowitego lockdownu, pomimo silnie rosnącej liczby zakażonych Francuzów koronawirusem.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Na tle świata warszawska giełda nie jest wyjątkiem. W południe zyskiwały wszystkie tutejsze indeksy. Najmocniej WIG20. O godzinie 12:30 rósł on o 0,94 proc. do 1.837 pkt., ciągnięty w górę głównie przez KGHM (+2,4 proc.), CD Projekt (+1,3 proc.) oraz PKO BP (+1,3 proc.). Łącznie w WIG20 drożeją akcje 16 z 20 blue chipów. W gronie outsiderów prym wiedzie LPP, którego notowania cofają się o 2,3 proc. do 7080 zł.

W gronie blue chipów największe wzrosty notują spółki górnicze. Akcje JSW rosną o 6,2 proc. do 16,265 zł, a KGHM-u o 2,6 proc. do 137,35 zł. W piątek Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała raport za I półrocze, w którym widniało blisko miliard złotych na minusie. Rozmiar tegorocznej straty zrobił wrażenie na inwestorach, bo już na starcie sesji kurs akcji wyznaczył lokalny dołek na 14,40 zł, czyli poziomie na jakim kurs poprzednim razem był pod koniec maja br. Jednak w kolejnych godzinach notowania zaczęły odbijać, a sprzyjały temu doniesienia o spodziewanej pomocy państwa i deklaracje, że spółka nie będzie przejmować od PGG kopalń węgla koksowego. JSW liczy, że na jesieni otrzyma z PFR 1,75 mld zł pożyczki w ramach tarczy antykryzysowej. Obecnie trwa proces due diligence. Pożyczka miałaby zostać spłacona w ciągu 4 lat, ale nie wykluczona jest opcja częściowego umorzenia.

Na szerokim rynku wyróżnia się Polimex-Mostostal, który opublikował wyniki. Jego akcje drożeją o 5,7 proc. do 2,40 zł. I jedynie obroty nie powalają, bo ledwo przekraczają 1 mln zł. W minionym kwartale Polimex-Mostostal poprawił wyniki. Spółka odnotowała 15 mln zł zysku netto, wobec 5,8 mln zł zysku przed rokiem. Dobrze prezentuje się także backlog. Według danych spółki, aktualny portfel zamówień grupy pomniejszony o sprzedaż przypadającą na konsorcjantów wynosi ok. 3,84 mld zł.

W centrum uwagi pozostaje Biomed-Lublin. Jego akcje drożeją o 4,9 proc. do 20,20 zł, czemu towarzyszą drugie najwyższe na rynku obroty.

Kolejną dobrą sesję zalicza Work Service. Akcje idą w górę o 10 proc. do 2,04 zł, przy 5. najwyższy obrotach na GPW. Spółce w dalszym ciągu pomagają informacje o nabyciu przez Gi International jej akcji stanowiących 29,8 proc. ogólnej liczby głosów, a także o powołaniu Thibault Lefebvre do zarządu spółki i powierzyła mu pełnienie funkcji prezesa zarządu.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, BIOMEDLUB, jsw, Polimexms, Workserv, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR