Obligacje Fojud pod znakiem zapytania, pachnie kolejną wpadką

Już trzecia firma będąca emitentem obligacji na Catalyst przejawia kłopoty ze ich terminowym wykupem. Ponieważ w niedługim czasie dobiegają terminy znacznej liczby papierów, pojawia się pytanie o realne ryzyko inwestowania w tego rodzaju instrumenty.

Spółka specjalizująca się w obsłudze inwestycji związanych z infrastrukturą Fojud alarmuje, że może mieć problemy z wykupem obligacji. Jeżeli tak się stanie, będzie to kolejna firma po Anti, która nie wykupi swoich papierów dłużnych na rynku publicznym.

– Spółka FOJUD SA informuje, iż w wyniku przedłużających się negocjacji z Kluczowym Klientem (miasto Poznań) w celu doprowadzenia do ostatecznego rozliczenia kontraktu stanowiącego zabezpieczenie Obligacji serii A, pomimo bardzo wczesnego przystąpienia do tego procesu przez Spółkę, powstało ryzyko przesunięcia się terminu wykupu Obligacji. Ryzyko to zaistniało z przyczyn niezależnych od Spółki, a Spółka obecnie dokłada wszelkich starań, aby je wyeliminować przed terminem zapadalności Obligacji do wykupu. Jednocześnie informujemy, iż kontrakt wskazany w dokumencie informacyjnym jako zabezpieczenie dla Obligacji został zakończony, a Klient rozpoczął eksploatację dzieła, które powstało w wyniku tego kontraktu. – czytamy w komunikacie.

Komunikat pojawił się 17 listopada, czyli dzień po wycofaniu obligacji z obrotu. Wynika z niego, że spółka nie dostała należnych pieniędzy za kontrakt. Nie podano szczegółów dlaczego miasto Poznań nie chce uregulować swoich zobowiązań.

Termin wykupu obligacji przypada na 23 listopada. Portal StockWatch.pl będzie dokładnie śledził rozwój tej sprawy.

>> Masz obligacje Fojud’a? Sprawdź co inni piszą o swoich doświadczeniach i podziel się tym co wiesz >> na dedykowanym forum obligacji spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR