OncoArendi miało 2,14 mln zł straty netto, 2,36 mln zł straty EBIT w I kw. 2021

Omawiane walory:

OncoArendi Therapeutics odnotowało 2,14 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 0,87 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Fot. Pexels

Strata operacyjna wyniosła 2,36 mln zł wobec 0,94 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 0,2 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 0,38 mln zł rok wcześniej.

– Przeważającą część przychodów z działalności operacyjnej grupy stanowiły przychody z tytułu dotacji uzyskiwanych ze środków krajowych na badania prowadzone przez OncoArendi Therapeutics. Główną pozycję kosztów z działalności operacyjnej w I kwartale 2021 r. stanowiła wartość sprzedanych projektów (dot. transakcji z Galapagos). Koszt wyniósł 1,13 mln zł w I kwartale 2021 r. i jest związany ze zobowiązaniami wynikającymi z wcześniej podpisanych umów dotyczących prac nad cząsteczką OATD-01 (toksykologia i opłaty licencyjne). Spółka w przyszłości, po rozliczeniu końcowym projektów w NCBR, oczekuje płatności końcowych na łączną kwotę 1,43 mln zł, z których część jako dotacje na aktywa zmniejszą wspomniany koszt a pozostała kwota zostanie wykazana jako przychód z tytułu dotacji na koszty. W I kwartale 2021 i 2020 r. koszty wynagrodzeń wyniosły odpowiednio 0,63 mln zł oraz 0,44 mln zł. Niezakończone prace rozwojowe, na które składają się nakłady na prowadzone prace rozwojowe, wzrosły o 2,25 mln zł z 15,45 mln zł na dzień 31 grudnia 2020 r. do 17,7 mln zł na dzień 31 marca 2021 r. – czytamy w raporcie.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2021 r. wyniosła 1,9 mln zł wobec 0,89 mln zł straty rok wcześniej.

OncoArendi Therapeutics to innowacyjna firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od kwietnia 2018 r. W 2020 r. miała 125 mln zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o OAT)

 • OncoArendi Therapeutics otworzy w tym roku laboratorium w Łodzi

  Jeden z liderów polskiej branży biotechnologicznej, podpisał 10-letnią umowę najmu nieruchomości w Łodzi, wynajmując blisko 500 m.kw. powierzchni, gdzie stworzone będzie nowe laboratorium przeznaczone dla chemii medycznej. Nieruchomość jest dostosowana do specjalistycznej działalności jaką będzie w nim prowadzić OncoArendi i położona w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, w centrum Łodzi.

 • OncoArendi Therapeutics przedstawiło nową strategię na lata 2021-2025

  Strategia OncoArendi Therapeutics na lata 2021-2025 obejmuje 3 kluczowe obszary rozwoju: współpracę z Galapagos, poszerzony pipeline SMP oraz nową platformę technologii SMR.

 • Duże zmiany w indeksach. Mercator zastąpi Alior Bank w WIG20

  Potwierdziły się spekulacje dotyczące zmian w składzie prestiżowego indeksu. Po sesji 19 marca Mercator Medical zastąpi Alior Bank w WIG20. Sporo zmian zaplanowano w indeksach małych i średnich spółek.

 • Biotechnologia na giełdzie. Rozwój leku i prawdopodobieństwo sukcesu

  W trzeciej odsłonie cyklu biotechnologicznego skupiamy się na trudnej drodze, jaką musi przebyć kandydat na lek, aby nim zostać, uzyskać zgodę regulatorów i być dopuszczonym do sprzedaży. Prawdopodobieństwo to słowo klucz tego artykułu, które dodatkowo ma przełożenie na to, czym inwestorzy interesują się najbardziej, czyli wyceną spółek biotechnologicznych.

 • OncoArendi Therapeutics otrzymało od Galapagos blisko 25 mln euro upfront payment

  OncoArendi Therapeutics otrzymało od Galapagos tzw. upfront payment w wysokości 25 mln euro. Kwota jest pomniejszona o 5 proc. podatku. To pierwsza transza pieniędzy dot. dalszego rozwoju klinicznego i komercjalizacji cząsteczki OATD01.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR